Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 09:50
Reklama

Marcin Januszkiewicz akustycznie!

We wtorek, 18 czerwca o 19:00 w Kalinowym Sercu odbędzie się akustyczny koncert Marcina Januszkiewicza - aktora i wokalisty, który zasłynął niebanalnymi interpretacjami piosenek Agnieszki Osieckiej.
Marcin Januszkiewicz akustycznie!
Marcin Januszkiewicz

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Marcina Januszkiewicza
  • repertuarze koncertu
  • dorobku artystycznym aktora i wokalisty

Marcin Januszkiewicz rozpoczynał karierę na deskach akademickiego teatru Collegium Nobilium, można go było ujrzeć, np. w sztuce Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha czy Chopin w Ameryce. W latach 2010–2012 związał się z Teatrem Współczesnym w Warszawie. W latach 2012–2016 związany był z Teatrem Studio w Warszawie. Podczas 54. Kaliskich Spotkań Teatralnych wraz z zespołem spektaklu Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku otrzymał Grand Prix festiwalu. Związany jest również z innymi scenami, m.in. żoliborskim Teatrem Komedia (gdzie zagrał tytułową rolę w musicalu Zorro), Teatrem Studio Buffo w Warszawie i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Był solistą w bełchatowskim chórze Schola Cantorum Gospel Choir im. Piotra Kudyby. W 2009 wystąpił w spektaklu muzycznym O'Malley's Bar opartym na tekstach piosenek Nicka Cavea, Toma Waitsa i Rolanda Topora. W 2011 roku wziął udział w 14. konkursie Pamiętajmy o Osieckiej, na którym zdobył nagrodę publiczności w ramach koncertu finalistów w Leśniczówce Pranie oraz nagrodę jury i publiczności w ramach koncertu laureatów za wykonanie utworów „Wybacz Mamasza” i „Cyrk Nocą”. W 2012 roku wystąpił z piosenką „Na kulawej naszej barce” w konkursie SuperDebiutów podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W październiku 2017 nakładem Wydawnictwa Luna Music wydał debiutancki album studyjny pt. Osiecka po męsku, na który nagrał utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej. W 2018 nagrał singiel „Pół na pół”, który stworzył z Piotrem Rubikiem. W 2023 premierę miał musical Depesze z piosenkami zespołu Depeche Mode, w którym gra główną rolę. Latem tego samego roku został uczestnikiem 19. edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo, po dziewięciu odcinkach dotarł do finału, w którym zajął trzecie miejsce. Oprócz kariery solowej komponuje i pisze teksty piosenek, jest m.in. autorem utworów Natalii Szroeder (Wszystko), Dawida Kwiatkowskiego (Afraid) czy Margaret (Nie chcę).

Podczas występu na scenie kalinowego Serca Marcin zabierze publiczność w świat akustycznych dźwięków swoich ulubionych piosenek z kręgu muzyki pop, poezji śpiewanej oraz rockowych brzmień znanych z zespołu Amnezja (którego jest wokalistą). Towarzyszyć mu będzie wspaniały gitarzysta - Igor Ćwiek.

Bilety 70/80 zł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 23°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h