Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 11:00
Reklama

Można już zgłaszać kandydatury na Warszawiankę Roku 2024

Można już zgłaszać kandydatki do tytułu Warszawianki Roku 2024. Wyróżniona zostanie kobieta, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju i promowania Warszawy. W tym roku wyróżnienie otrzyma także Warszawianka Młodego Pokolenia.
Można już zgłaszać kandydatury na Warszawiankę Roku 2024
Panie nominowane do tytułu Warszawianka Roku 2023

W tym artykule przeczytasz o:

  • plebiscycie Warszawianka Roku 2024
  • specjalnym wyróżnieniu dla warszawianki młodego pokolenia\
  • jak zgłaszać kandydatury

Warszawa jest pełna niezwykłych kobiet, które swoją determinacją, siłą i odwagą inspirują innych każdego dnia. To one budują lepszy świat, stawiając czoła przeciwnościom losu i niosąc pomoc potrzebującym – mówi prezydent miasta Rafał Trzaskowski. – W tym roku przyznamy nagrodę w nowej kategorii – Warszawianka Młodego Pokolenia. Zachęcam warszawianki i warszawiaków do udziału w tym plebiscycie. Bądźmy dumni z naszych bohaterek! – dodaje prezydent.

Warszawianka Młodego Pokolenia

W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznane specjalne wyróżnienie – Warszawianka Młodego Pokolenia. Mieszkańcy mają okazję docenić młode kobiety, które odważnie zmieniają rzeczywistość, angażują się w działania społeczne i dają wyraz swojej kreatywności. Ich inspirująca postawa zasługuje na uhonorowanie.

Jak zgłosić swoją kandydatkę?

Kandydatki do tytułów Warszawianka Roku 2024 i Warszawianka Młodego Pokolenia można zgłaszać poprzez stronę internetową warszawiankaroku.um.warszawa.pl oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej – wypełniony i wydrukowany formularz trzeba wysłać na adres Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy (ul. Senatorska 36, 00-095 Warszawa, z dopiskiem „Warszawianka Roku”). Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 lipca., a wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w listopadzie.

W latach poprzednich laureatkami plebiscytu zostały: Irena Sendlerowa, Anna Ojer, Nicole Sochacki-Wójcicka, Krystyna Janda, Wanda Traczyk-Stawska, Małgorzata Szumowska i Katarzyna Kasia.

Laureatka poprzedniej edycji plebiscytu - Katarzyna Kasia odbiera nagrodę z rąk Rafała Trzaskowskiego.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 24 km/h