Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 15:33

Monika Muskała w Najlepszej Księgarni

W Najlepszej Księgarni odbędzie się w środę, 12 czerwca spotkanie poświęcone debiutanckiej powieści Moniki Muskały "Rondo Rodeo" Rozmowę poprowadzi krytyczka literacka Justyna Sobolewska. Spotkanie rozpocznie się o 19:00.
Monika Muskała w Najlepszej Księgarni

Źródło: Najlepsza Księgarnia FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • spotkaniu z pisarką Moniką Muskałą
  • jej debiutanckiej książce "Rondo Rodeo"

W spotkaniu można będzie uczestniczyć w księgarni przy ulicy Cieszkowskiego 1/3 oraz online na Facebooku. W trakcie spotkania będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie. Wstęp wolny!

"Rondo Rodeo" jest powieścią drogi ze Środkowym Zachodem USA w tle. Kobieta i mężczyzna podróżują przez Amerykę jak z horroru. Polska fotografka i francuski dziennikarz. Ona od lat mieszka w Wiedniu, pracuje w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, archiwizując zbiory. Kiedy jej partner zostaje wysłany jako reporter na prowincję USA, ona widzi w tym szansę na powrót po latach do fotografii. Podróż we dwoje obiecuje wspólne jutro. Tymczasem transowy obraz amerykańskiej prowincji uruchamia wspomnienia. Odkrywanie Ameryki staje się wędrówką po śladach - w przeszłość. "Rondo Rodeo" to historia zapętlenia, wyrafinowanej gry między kobietą a mężczyzną, której stawką jest osobista wolność. W tej podróży dwoje ludzi podąża w jedną stronę, ale coraz bardziej osobno."

Monika Muskała to eseistka, tłumaczka, dramatopisarka, dokumentalistka. Za esej Między Placem Bohaterów a Rechnitz. Austriackie rozliczenia (Ha!Art, 2016) otrzymała Górnośląską Nagrodę Literacką Juliusz i nagrodę „Literatury na Świecie”. Książka była również nominowana do Nagrody Literackiej Nike oraz do Nagrody Literackiej Gdynia. Z Andreasem Horvathem wydała dwa albumy fotograficzne: Jakutien (2003) i Heartlands (2007). Wspólnie stworzyli kilka filmów dokumentalnych, m.in. Z punktu widzenia emerytowanego portiera (2006, Kryształowy Glob w Karlovych Varach) oraz Arab Attraction (2010). Pod pseudonimem Amanita Muskaria napisała z Gabrielą Muskałą kilka sztuk teatralnych, m.in. Podróż do Buenos Aires (2001), Daily Soup (2007), Cicha noc (2015). Najnowsza sztuka pt. Ciemna woda zwyciężyła w konkursie Dramatopisanie 2020. W latach 2013-2019 wykładowczyni w łódzkiej Szkole Filmowej. Partnerem spotkania jest Austriackie Forum Kultury w Warszawie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ