Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 13:17

Kamp, queen i drag w jednym! Spotkanie z Lullą la Polaca

W czwartek, 6 czerwca o godzinie 18:00 na patio Fortu Sokolnickiego odbędzie się spotkanie z Lullą la Polaca pod hasłem "Kamp, queen i drag w jednym!"
Kamp, queen i drag w jednym! Spotkanie z Lullą la Polaca

Autor: Marek Zimakiewicz

Źródło: Żoliborski Dom Kultury

W tym artykule przeczytasz o:

  • spotkaniu z Lullą La Polaca
  • książce Wiktora Krajewskiego

Szpilki założył pierwszy raz w wieku kilku lat, ale drag queen został po siedemdziesiątce. Choć marzył o aktorstwie, całe życie przepracował w branży budowlanej. Andrzej Szwan, bo to nim mowa, znany warszawskiej publiczności jako Lulla la Polaca, odtwórczyni jednej z głównych ról w spektaklu „Orlando. Biografie” w Teatrze Powszechnym.

Kocha życie i ludzi. Nie zwalnia tempa mimo swojego wieku, występuje na scenie i w teledyskach Ralpha Kamińskiego, jeździ na parady równości do Berlina. Pokazuje, że życie może być pełne kolorów i atrakcji, a na zmiany nigdy nie jest za późno. Wiktor Krajewski w poświęconej mu książce "Lulla la Polaca - Żyć to ja potrafię" zabiera nas w cudowną podróż przez życie Luli, pełną szczerości i nietuzinkowych opowieści o początkach kariery w świecie drag, kulisach gejowskiego życia w PRL-u i odkrywaniu swojej tożsamości. Bo choć starość – jak miłość – zawsze przychodzi niespodziewanie, Lulla udowadnia, że w każdym wieku można czerpać z życia pełnymi garściami.

Spotkanie z Lullą la Polacca na patio Fortu Sokonickiego przy ul. Czarnieckiego 51 poprowadzi Magdalena Kicińska, redaktorka naczelna magazynu "Pismo". Podczas spotkania będzie można kupić książkę oraz otrzymać autograf od wyjątkowej bohaterki!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ