Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 13:44

Natalia Niemen powraca na Żoliborz z przebojami swego ojca

Z okazji 85-tych urodzin swojego taty, Czesława Niemena, Natalia Niemen w niedzielę, 26 maja o godzinie 19:00 po raz kolejny zabierze publiczność Kalinowego Serca w podróż po kilku dekadach twórczości legendy polskiej muzyki.
Natalia Niemen powraca na Żoliborz z przebojami swego ojca
Natalia Niemen

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Natalii Niemen
  • repertuarze recitalu
  • krótkiej sylwetce twórczej wykonawczyni

Podczas koncertu, który odbędzie się w Kalinowym Sercu w niedzielę 26 maja o godzinie 19.00 Natalia Niemen i towarzyszący jej pianista Michał Rotar zinterpretują zarówno stare, dobrze znane hity kolorowego ptaka polskiej estrady, jak i późniejsze, bardziej dojrzałe utwory genialnego wizjonera polskiej sceny muzycznej.

Natalia Niemen jest córką Czesława Niemena i modelki Małgorzaty Niemen. Jej młodsza siostra Eleonora Niemen także jest piosenkarką. Największy wpływ na jej gust muzyczny wywarł ojciec, który widział ją w roli skrzypaczki grającej w orkiestrze. Od najmłodszych lat zajmowała się muzyką. Jako dziecko słuchała takich wykonawców r’n’b jak Mahalia Jackson, Otis Redding, Aretha Franklin, Wilson Pickett. Ukończyła średnią szkołę muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Warszawie przy ul. Krasińskiego 1 w klasie altówki. Na scenie zawodowej zaczęła śpiewać w 1997 roku, towarzysząc w chórkach Natalii Kukulskiej.

W marcu 1998 roku ukazała się jej solowa płyta "Na opak" z kompozycjami i tekstami artystów związanych z formacją Sixteen. Pierwsze sukcesy osiągnęła na komputerowej liście przebojów Radia ZET i Twojej Liście Przebojów TVP1. Z powodzeniem wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole'98. Z powodu problemów osobistych jej kariera nieco się załamała. Powróciła jednak śpiewając piosenki soulowe, gospel i utwory Czesława Niemena we własnych aranżacjach.

Bilety 70/80 zł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ