Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:24
Reklama

Joanna Dark na Dzień Matki

W niedzielę, 26 maja, o godzinie 18:00 z koncertem z okazji Dnia Matki w Forcie Sokolnickiego wystąpi Joanna Dark.
Joanna Dark na Dzień Matki
Joanna Dark

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Joanny Dark z zespołem
  • repertuarze koncertu
  • dorobku artystycznym wokalistki

Podczas koncertu pełnego jazzowych brzmień znana i ceniona wokalistka Joanna Dark zaśpiewa piosenki z albumu pt."Osiecka/Przybora-Ale Jazz!" To wybór trzynastu piosenek z tekstami geniuszy słowa – Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, które po raz pierwszy zostały zaaranżowane w wersji jazzowej! Utwory wykonane zostaną w towarzystwie rewelacyjnych instrumentalistów w składzie: Filip Wojciechowski (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Dorota Piotrowska (perkusja) i Mariusz Kozłowski (saksofon).

Joanna Dark w czasie studiów zdobyła Grand Prix Festiwalu Piosenki Miłosnej w Poznaniu oraz nagrodę Miss Obiektywu Debiutów Opolskich. Na festiwalu akademickim FAMA wystąpiła z recitalem songów Brechta – Mein lieber Brecht, dzięki czemu otrzymała stypendium za „intrygującą osobowość artystyczną”. Wystąpiła w 500 spektaklach w brodwayowskim składzie musicalu Metro. Po nowojorskiej premierze „New York Newsday” pisał o „pięknej, wysokiej blondynce śpiewającej słodko i zmysłowo jak barytonowy saksofon”.

Pierwszą płytę – „Nie bój się latania” – nagrała w 1995 r. Przeboje z niej to Senna jak lawina i Moja religia. Zaśpiewała piosenkę czołówkę Krąg życia do polskiej wersji językowej słynnego Króla Lwa. Zagrała u boku Daniela Olbrychskiego w filmie Jacka Bromskiego To ja, złodziej, a jej piosenka „Senna jak lawina” znalazła się na krążku CD do filmu. Nagrała piosenkę „Windą do nieba” w oryginalnej aranżacji Igora Czerniawskiego. Wystąpiła w serialu Magdaleny Łazarkiewicz Marzenia do spełnienia, gdzie zaśpiewała swoją wersję przeboju Przytul mnie przy akompaniamencie Bogdana Hołowni.

W 2001 wyprodukowała recital z piosenkami o miłości pt. Przytul mnie. Grała go z kwartetem jazzowym w Teatrze Nowym.  W 2005 roku wyszła jej druga płyta „Dark Night” wydana przez Magic Records z zaskakującymi wersjami wielkich polskich przebojów – „Windą do nieba”, „Przytul mnie”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”. W 2005 ukazała się książka i płyta „Bajki gwiazd” gdzie zamieszczona jest między innymi bajka Joanny pt. „Leon z zamku”. Koncertowała też z piosenkami poetyckimi z Bogdanem Hołownią przy fortepianie.

W maju 2009 ukazała się płyta Bar Nostalgia. Na płycie znalazły się światowe przeboje – standardy, evergreeny muzyki rozrywkowej.  W roku 2015 założyła firmę Wonder Voice. Prowadzi w niej trening głosu i ekspresji interpersonalnej. W lipcu 2016 roku zaśpiewała koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Zaproszenie do niego przez Agatę Passent było inspiracją do powstania płyty „Krajewski na dziś”, która ukazała się 12 października 2017 roku.  Ostatnim wielkim sukcesem wokalistki jest wydana pod koniec 2021 roku wspomniana płyta „Osiecka/Przybora-Ale Jazz!”, która będzie w dużej mierze stanowić repertuar występu Joanny Dark w Forcie Sokolnickiego.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 26 maja, godz. 18:00 w Forcie Sokolnickiego, przy ul. Stefana Czarnieckiego 51.
Wstęp wolny!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ