Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 13:54

Trzaskowski przedstawił zastępców i współpracowników

Wybrany na drugą kadencję prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przedstawił we wtorek 21 maja swoich zastępców i najbliższych współpracowników. Na stanowiskach zastępców prezydenta pozostali: Renata Kaznowska, Tomasz Bratek oraz Aldona Machnowska-Góra. Wiceprezydentem zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i umową z Trzecią Drogą została także Adriana Porowska.
Trzaskowski przedstawił zastępców i współpracowników

Źródło: Rafał Trzaskowski FB

W tym artykule przeczytasz o:

  • starych i nowych wiceprezydentach Warszawy
  • starych i nowych twarzach wśród współpracowników prezydenta Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował, że nowa zastępczyni - Adriana Porowska z Trzeciej Drogi będzie odpowiadała za politykę społeczną miasta. Nowa wiceprezydentka zapowiedziała, że chciałaby powołać radę społeczną złożoną z osób, które będą jej wsparciem w terenie, a ponadto w porozumieniu ze współpracownikami oraz komisjami jak najszybciej ustalić harmonogram pracy. Porowska zastąpiła w zarządzie miasta Michała Olszewskiego, który był wiceprezydentem w poprzednich kadencjach, a który, jak już informowaliśmy, odchodzi ze stanowiska. 

Poza tym wszystko zostaje mniej więcej po staremu. Renata Kaznowska ma sprawować nadzór m.in. nad kwestiami zdrowia, sportu, ale też architektury. Będzie też pierwszą zastępczynią Rafała Trzaskowskiego. Natomiast Aldona Machnowska-Góra ma nadal odpowiadać za kulturę. Z kolei Tomasz Bratek przede wszystkim odpowiedzialny jest za kwestie związane z zarządzaniem mieniem publicznym.

Do grona najbliższych współpracowników prezydenta Trzaskowskiego dołączył doświadczony samorządowiec, były burmistrz Ursynowa i Bielan - Tomasz Mencina. W nowym zarządzie będzie pełnił rolę dyrektora koordynatora do spraw infrastruktury i rozwoju. - Będzie czuwał nad tym, żeby realizacja strategicznych inwestycji miasta i wszystkich podległych jednostek postępowała - deklaruje prezydent Warszawy. Mencina ma też nadzorować pracę biur zarządzania ruchem drogowym i funduszy unijnych.

Na stanowisku sekretarza miasta pozostała Maria Wasiak, która objęła stanowisko, po aresztowaniu i przedstawieniu zarzutów o korupcję poprzedniemu sekretarzowi - Włodzimierzowi Karpińskiemu. Nie wiadomo jednak czy pozostanie na stanowisku, bo wedle nieoficjalnych informacji ma w najbliższym czasie objąć stanowisko prezeski Szybkiej Kolei Miejskiej. Funkcję skarbnika miasta po Mirosławie Czekaju, który został prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego przejmie jego dotychczasowa zastępczyni Marzanna Krajewska. Na stanowisku dyrektorki koordynatorki do spraw zielonej Warszawy pozostała Magdalena Młochowska. Dyrektorką stołecznego ratusza pozostanie Elżbieta Markowska. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ