Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 01:55

Grażyna Łobaszewska intymnie na głos i piano!

W piątek, 17 maja o 19:00 Pierwsza Dama Polskiej Piosenki Grażyna Łobaszewska w innej odsłonie, niespotykanej dotychczas na scenie Kalinowego Serca, zaprezentuje swoje hity w zupełnie nowych, nastrojowych aranżacjach na głos i fortepian!
Grażyna Łobaszewska intymnie na głos i piano!

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • recitalu Grażyny Łobaszewskiej na Żoliborzu
  • największych przebojach piosenkarki
  • artystycznej biografii artystki

Grażynie Łobaszewskiej towarzyszyć jej będzie znakomity, trójmiejski pianista Artur Jurek. Będzie to niezwykle intymny program przepełniony jedynym takim, niepowtarzalnym wokalem oraz wirtuozerskim akompaniamentem! Podczas żoliborskiego recitalu w Kalinowym Sercu nie zabraknie takich utworów jak „Ludzie z duszą”, „Czas nas uczy pogody”, czy „Brzydcy". 

Grażyna Łobaszewska od ponad 50 lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel. Zadebiutowała na estradzie w 1971 występem na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Po przeprowadzce do Poznania w 1972 zaczęła śpiewać w chórkach towarzyszących w koncertach i nagraniach Halinie Frąckowiak, Wojciechowi Skowrońskiemu i Elżbiecie Wojnowskiej. W 1974 wystąpiła po raz pierwszy na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1976 za wykonanie utworu „Nocny spacer” zdobyła nagrodę dziennikarzy na 14. KFPP w Opolu, a rok później wystąpiła z piosenką „Gdybyś” podczas 15. edycji festiwalu. Dwa lata później za utwór „Zwierciadło czasu” otrzymała trzecią nagrodę na 16. KFPP w Opolu. W latach 1978–1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głównych Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977–1978 i w 1981. W 1980 wystąpiła z piosenką „Czas nas uczy pogody” w konkursie „Premier” na 18. KFPP w Opolu, jednak jej występ nie został pokazany w telewizyjnej retransmisji. Mimo to utwór stał się największym przebojem w repertuarze Łobaszewskiej.

Współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer, z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim, triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.

Bilety 110/130 zł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h