Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 00:48

Olga Bończyk znowu na Żoliborzu

W czwartek, 16 maja w Kalinowym Sercu ponownie wystąpi Olga Bończyk z recitalem "Piosenka jest dobra na wszystko".
Olga Bończyk znowu na Żoliborzu

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Olgi Bończyk w Kalinowym Sercu
  • idei i repertuarze koncertu
  • sylwetce artystycznej aktorki i piosenkarki

Na koncert tak zaprasza sama Olga Bończyk: 

- 16 maja o 19:00 zapraszam na wieczór ze mną i programem „Piosenka jest dobra na wszystko”, na który składają się piosenki polskie z lat mojego dzieciństwa. Ktoś może powiedzieć „a kto dzisiaj słucha takich staroci”? 
Odpowiedź jest prosta. Próżno dziś szukać w najnowszej literaturze estradowej tak pięknych kompozycji jak te, które powstawały w latach 50-60-70.tych.  Nie wiem czy to tylko sentyment do dawnych lat, ale nie umiem oprzeć się wrażeniu, że przeboje z minionego stulecia zwyczajnie się nie starzeją, a gdy ich słucham, utwierdzają mnie w przekonaniu, że siłą ich sukcesu przetrwania jest fakt, że są nadzwyczaj pięknie skomponowane i opatrzone w doskonały tekst.
Postanowiłam więc przywołać je do życia i pokazać je w nowym spojrzeniu i nowych aranżacjach.
Muzycznie nad całością czuwa Piotr Wrombel - jeden z najbardziej uznanych pianistów jazzowych, aranżer i kompozytor.
Wierzę, że powrót do tych pięknych piosenek będzie nie tylko hołdem dla dawnych wspaniałych twórców, ale stanie się dla Państwa - słuchaczy - czystą przyjemnością a dla mnie to powrót do mojego dzieciństwa.

W koncercie usłyszeć będzie można piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej czy Skaldów:
1. Złoty pierścionek
2. Wymyśliłam Cię
3. Kasztany
4. Przedostatni walc
5. Byłeś słońcem moich dni
6. Te same noce i dni
7. Okularnicy
8. Tyle słońca w całym mieście
9. Jeszcze poczekajmy
10. Ktoś mnie pokochał
11. Remedium
12. Kaziu zakochaj się
13. Byłam twoim imieniem
14. Ja dla pana czasu nie mam
16. Było tak już raz
17. Gdy mi ciebie zabraknie
18. Tylko mnie poproś do tańca
19. Piosenka jest dobra na wszystko
Marek Lipski - piano
Bartek Szetela - kontrabas
 

Olga Bończyk ukończyła wrocławską Państwową Szkołę Muzyczną im. K. Szymanowskiego w klasie fortepianu oraz jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 1999 roku wzięła udział w koncercie „Debiuty” podczas 36. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 2007 w TVP2 prowadziła program SmaczneGO!, a w 2008 zajęła czwarte miejsce w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają. W 2012 zdobyła pierwszą nagrodę konkursu „Profesjonaliści Forbesa 2012”. W 2013 roku z utworem „Nie zatrzymuj się” wzięła udział w koncercie SuperPremiery podczas 50. KFPP w Opolu. Piosenką promowała swój album pt. "Piąta rano". W 2014 została współprowadzącą programu "Ocalić świat" na antenie TVP1. Przez wiele lat koncertowała z zespołem Spirituals Singers Band. Od 2021 należy do kabaretu PanDemon. Olga Bończyk ma na swoim koncie wiele ról teatralnych i filmowych (m.in. "Kler") oraz serialowych (m.in. "Miłość nad rozlewiskiem", "Leśniczówka", "Na Wspólnej").


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h