Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 18:37
Reklama

Wegetarianin z cudzą kartą

Policjanci z Żoliborza zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w sklepie przy ulicy Rydygiera chciał zapłacić za parowki sojowe i nuggetsy vege cudzą kartą płatniczą. Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.
Wegetarianin z cudzą kartą
Policjant z zatrzymanym

Źródło: KRP V

W tym artykule przeczytasz o:

  • usiłowaniu zapłacenia w sklepie przy Rydygiera  cudzą kartą płatniczą
  • zatrzymaniu sprawcy
  • statystykach kradzieży kart płatniczych w Polsce

W środę, 8 maja, kilka minut po godzinie 14.00 funkcjonariusze zostali wezwani do sklepu przy ulicy Rydygiera. Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który chciał zapłacić za parówki sojowe i nuggetsy vege cudzą kartą płatniczą.

Zatrzymany wyjaśnił mundurowym, że kartę znalazł kilka dni wcześniej na ulicy w Łodzi, a obecnie nie ma pieniędzy na jedzenie. 32-latek trafił do żoliborskiego komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Z danych NBP wynika, że Polacy coraz chętniej płacą kartami i innymi instrumentami zbliżeniowymi (np. telefonami czy zegarkami). Mimo rosnącej liczby rozliczeń bezgotówkowych policja odnotowała w ubiegłym roku spadek kradzieży związanych z kartami płatniczymi.

Z udostępnionych danych wynika, że w pierwszym półroczu 2023 roku doszło do 1 260 kradzieży kart płatniczych. Rok wcześniej w tym samym okresie takich incydentów było 369 więcej, czyli łącznie 1 649. Zmniejszyła się także liczba oszustw internetowych. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku odnotowano ich 35 936, podczas gdy rok wcześniej było ich 38 888. Tu spadek wyniósł zatem 2 952 przestępstwa. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h