Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:29

Mirosław Czyżykiewicz ponownie na Żoliborzu

W czwartek, 9 maja o 19:00 do Kalinowego Serca powróci kultowy artysta w kręgach piosenki literackiej - Mirosław Czyżykiewicz.
Mirosław Czyżykiewicz ponownie na Żoliborzu

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Mirosława Czyżykiewicza 
  • repertuarze występu

Mirosław Czyżykiewicz - z wykształcenia artysta grafik, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz.  
Biografia Mirosława Czyżykiewicza jest bardzo bogata, warto wymienić tu chociażby nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA), I nagrodę im. J. Kaczmarskiego za całokształt swojej pracy przyznawanej przez Kapitułę tej nagrody Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także szereg wspaniałych, niezapomnianych koncertów na festiwalach, przeglądach, w audycjach radiowych.  
Cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego jak i Leonarda Cohena. Czyżykiewicz śpiewa swoje utwory oraz wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany. 
Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. 
Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców. Ten artysta słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje własnych słów. Nadaje kształt emocjom, które możemy odnaleźć w każdej codzienności.   
W Kalinowym Sercu wykona swoje najpiękniejsze utwory.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ