Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 18:49
Reklama

Michał Olszewski odchodzi ze stanowiska wiceprezydenta

Po 13 latach ze stanowiska wiceprezydenta Warszawy odchodzi Michał Olszewski. Wiadomo, że nowym wiceprezydentem zostanie z ramienia Trzeciej Drogi Adriana Porowska. W stołecznym ratuszu zapowiadają się także inne zmiany.
Michał Olszewski odchodzi ze stanowiska wiceprezydenta
Michał Olszewski

Źródło: UM Warszawa

W tym artykule przeczytasz o:

  • dymisji wiceprezydenta Warszawy Michała Olszewskiego
  • objęciu stanowisku przez Adrianę Porowską
  • zmianach w ratuszu

Michał Olszewski 26 kwietnia zakończył pracę w stołecznym ratuszu Warszawy. Był wiceprezydentem o najdłuższym stażu, bo od 13 lat, w strukturach samorządu pracuje jeszcze dłużej, bo od 17 lat. Funkcję wiceprezydenta obejmie niebawem Adriana Porowska. Stanowisko dla niej było elementem umowy zawartej między Koalicją Obywatelską i Trzecią Drogą. Wedle tej umowy partia Szymona Hołowni udzieliła poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu w wyborach na prezydenta Warszawy. W zamian za to, działaczka społeczna związana z Polską 2050 dostaje teraz prominentną funkcję w ratuszu. 

Wiceprezydent Olszewski był odpowiedzialny za duże inwestycje w mieście, a po zakończeniu swojej kariery w ratuszu planuje wziąć długi urlop, choć - jak sam mówi - ma już propozycje współpracy. Olszewski wśród swoich największych osiągnięć wymienia budowę drugiej linii metra, przywrócenie warszawiakom Wisły, bulwarów i mostu pieszo-rowerowego, przekonanie do realizacji koncepcji Nowego Centrum Warszawy czy rewitalizację Pragi. Wielu lokalnych polityków i mieszkańców wini jednak Olszewskiego za przeciągające się prace przy budowie tramwaju do Wilanowa czy bezpodstawne i szkodliwe wydawanie pozwoleń na budowę dla deweloperów. Nawet jego przeciwnicy przyznają jednak, że Michał Olszewski miał pewną wizję rozwoju Warszawy, ale też odwagę tłumaczenia się z trudnych decyzji przed mediami i podczas spotkań z mieszkańcami.  

Wygląda na to, że odejście Olszewskiego to nie jedyna zmiana, jaka dokona się w najbliższym czasie w stołecznym ratuszu. Nie wiadomo, czy w Warszawie uda się odtworzyć rządową koalicję i w związku z tym, czy fotel wiceprezydenta dostanie też Lewica. Niemniej jednak sam Rafał Trzaskowski potwierdza, że Zarząd Miasta czeka duże przemeblowanie, także w kompetencjach wiceprezydentów. Decyzje zapadną po 7 maja, czyli po zaprzysiężeniu prezydenta na kolejną kadencję.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
marek 01.05.2024 07:53
No i wreszcie. Facet charakteryzował się niebywałą służalczością. Brak decyzyjności i własnego zdania.

PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h