Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 18:55
Reklama

Niedziele z historią: harfa

W niedzielę, 28 kwietnia w Muzeum Historii Polski w Cytadeli, przy ulicy Gwardii 1 odbędą się twórcze warsztaty dla rodzin. Tym razem bohaterką spotkania będzie harfa.
Niedziele z historią: harfa

Źródło: MHP

W tym artykule przeczytasz o:

  • warsztatach rodzinnych w MHP
  • koncercie harfowym

Harfa to instrument znany od starożytności, jednak szczególną popularność uzyskała w Europie w okresie baroku. Jej dźwięki rozbrzmiewały na królewskich dworach XVII i XVIII wieku, można ją było usłyszeć również na dworze Wazów. Na warsztatach zorganizowanych w Muzeum Historii Polski będzie można lepiej poznać ten instrument i posłuchać koncertu harfowego.

Na harfach zagra Wiktorska Harp Open - to jedyny w Polsce dziecięco-młodzieżowy zespół harfowy. Wykonuje zróżnicowany repertuar, od muzyki dawnej po współczesne przeboje. Zespół koncertował w wielu miastach Polski, w filharmoniach, na festiwalach, w instytucjach kultury. Soliści zespołu to laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów harfowych. Podczas koncertu w muzeum młodzi harfiści zaprezentują niezwykłe możliwości harf celtyckich i klasycznych, a twórczyni i kierowniczka artystyczna zespołu, Anna Sikorzak-Olek opowie o historii i sekretach harfy.

Muzyczne spotkanie uzupełni rodzinne oprowadzenie i opowieść o odnalezionym pałacu – Villi Regii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h