Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:17

Kasia Dąbrowska - Rinn o miłości

Już w czwartek, 26 kwietnia, o 19:00 na scenie Kalinowego Serca pojawi się Katarzyna Dąbrowska z piosenkami Danuty Rinn!

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Katarzyny Dąbrowskiej
  • repertuarze recitalu
  • sylwetce twórczej wykonawczyni

Dla Danuty Rinn pisali najwybitniejsi twórcy polskiej piosenki, między innymi Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Ernest Bryll, Włodzimierz Korcz czy Jerzy Wasowski. Utwory, które stworzyli kilkadziesiąt lat temu, stają się dla Katarzyny Dąbrowskiej pretekstem do opowiedzenia o miłości z dzisiejszej perspektywy. 
Myli się bowiem ten, kto twierdzi, że wszystko już na ten temat zostało wyśpiewane i powiedziane…  

Posłuchajcie świetnych, świeżo i energetycznie brzmiących piosenki jednej z największych polskich wokalistek, Danuty Rinn, w wykonaniu aktorki i wokalistki Katarzyny Dąbrowskiej.  Jej oryginalna barwa głosu, nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia. 
Wspomagają ją w tym błyskotliwe aranżacje Urszuli Borkowskiej.

Katarzyna Dąbrowska dzieciństwo i młodość spędziła w Nidzicy, W 2000 wzięła udział w odbywającym się na nidzickim zamku Festiwalu Piosenki Francuskiej, na którym zdobyła pierwszą nagrodę. Zdobyła także Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej w Lubinie w kategorii amatorów, a podczas festiwalu została dostrzeżona przez Wojciecha Młynarskiego, który namówił ją na zdawanie egzaminów do szkoły aktorskiej.

W 2007 ukończyła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie, grając w spektaklach dyplomowych Usta pełne ptaków, Tańce w Ballybeg oraz spektaklu muzycznym w reżyserii Mariusza Benoit MP3. Po studiach przez dwa miesiące współpracowała z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu. Razem z Moniką Węgiel i Agnieszką Judycką tworzyła trio wokalne Amok. W grudniu 2011 wydały debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu Amok, utrzymany w klimacie jazzu i bluesa[8].

Od 2007 jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. W 2008 dołączyła do stałej obsady serialu Na dobre i na złe. Od 2010 gra koncerty w różnych polskich miastach, na których interpretuje znane teksty polskich autorów, wraz z innymi wokalistami, m.in. Marcinem Januszkiewiczem. Przy wielu koncertach towarzyszy jej również Warsaw Tango Group, z którym w 2017 wydała album pt. Warszawskie Tango Elektryczne, na którym znalazły się utwory w językach polskim i hiszpańskim.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ