Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:31

Trenerka radzi: nie popełniaj tych błędów!

Nie twierdzę, że każdy musi ćwiczyć z trenerem - ja wręcz jestem po to, żeby przygotować Was do samodzielnych ćwiczeń. Ale bez dobrego przygotowania na starcie taka przygoda może się źle skończyć… Dzisiaj opiszę Wam najczęstsze błędy, które popełniają początkujący.
Trenerka radzi: nie popełniaj tych błędów!

Źródło: Feniks Gym

1. ZŁA TECHNIKA

Najgorszy w skutkach błąd. Myślę że chyba lepiej w ogóle nie ćwiczyć, niż ćwiczyć źle - bo zła technika wykonywania ćwiczeń może prowadzić do kontuzji i urazów, nawet bardzo poważnych. Co ciekawe - bardziej zgubne w skutkach niż jednorazowe podrywanie zbyt dużego ciężaru są niewielkie, ale regularne nieprawidłowości, powodujące trwałe szkody. Jeśli „wdrukujesz” sobie złą technikę wykonywania nawet pozornie nieskomplikowanego ćwiczenia, np. brzuszków, to o zgubnych skutkach możesz dowiedzieć się dopiero, kiedy będzie za późno…

 

2. NIEŚWIADOMOŚĆ CIAŁA

To błąd, który często związany jest ze złą techniką. Moje pierwsze zadanie jako trenera to zbudować u Ciebie świadomość własnego ciała - kiedy dokładnie wiesz, jakich partii mięśni używasz, i panujesz nad ich pracą. Bez tej świadomości możesz zwyczajnie nie wiedzieć, co angażujesz, a w rezultacie nie rozwijasz tego, co zechcesz. Oprócz tego, ćwicząc bez świadomości ciała, możesz wręcz zrobić sobie krzywdę - nieświadomie przeciążając swój układ mięśniowy, lub, mówiąc potocznie, „naciągając” coś sobie.

 

Cały tekst dostępny po kliknięciu w poniższy link 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ