Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 01:05

Smakosze alkoholi w areszcie!

Żoliborscy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże alkoholu w sklepach. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za kradzieże o wartości prawie 8 tysięcy złotych mężczyznom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec dwóch kolegów sąd, na wniosek żoliborskiej prokuratury, zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
Smakosze alkoholi w areszcie!

Źródło: KRP V

W tym artykule przeczytasz o:

  • kradzieżach alkoholi w sklepach na Żoliborzu
  • zatrzymaniu sprawców 

Do oficera dyżurnego żoliborskiego komisariatu wpłynęło kolejne zawiadomienie o kradzieży alkoholu. Sprawa od razu trafiła w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego, z komisariatu przy ulicy Rydygiera. Funkcjonariusze na podstawie własnych ustaleń i zabezpieczonego monitoringu prowadzili ustalenia w sprawie kilku kradzieży alkoholu w sklepach, nie tylko na terenie dzielnicy. Przy czym ze sklepów ginęły znaczne ilości drogich alkoholi.  Wytypowanie amatorów ekskluzywnych marek whisky, burbonów czy koniaków było tylko kwestią czasu. 

Kilka dni temu policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, których wizerunki zarejestrował monitoring sklepowy. Okazało się, że dwaj sprawcy w ciągu dwóch tygodni wynieśli ze sklepów alkohol o wartości prawie 8 tys. złotych.  Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego obaj Gruzini usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży.

Prokuratur Rejonowy Warszawa Żoliborz wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec obu tymczasowego aresztu. Sąd do wniosku się przychylił i 37-latek oraz jego 33-letni kompan trafili na 3 miesiące do aresztu. Za te przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h