Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 00:05

Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego

We wtorek, 23 kwietnia, na scenie Kalinowego Serca znakomity aktor Jacek Bończyk wystąpi z recitalem złożonym z piosenek autorstwa Wojciecha Młynarskiego.
Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • recitalu Jacka Bończyka
  • repertuarze koncertu
  • związkach Jacka Bończyka z Wojciechem Młynarskim

Jacek Bończyk, aktor, autor tekstów i reżyser spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoje niezwykłe wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki – ma zaszczyt i przyjemność zaprezentować program, na który składają się mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki, Wojciecha Młynarskiego.

- Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie - posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty - pisał o Jacku Bończyku sam Wojciech Młynarski.

Jacek Bończyk wielokrotnie współpracował z Wojciechem Młynarskim przy rozmaitych koncertach i spektaklach, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który ma za sobą 3 bardzo udane edycje. Niezwykły spektakl „Młynarski obowiązkowo“. czyli autoportret na aktorów i orkiestrę, w Teatrze 6 piętro w Warszawie, był ostatnim wspólnym przedsięwzięciem, które zrealizowali obaj zaprzyjaźnieni ze sobą panowie.

W programie wieczoru - piosenki Mistrza, znane i lubiane przez kilka pokoleń Polaków m.in. „Absolutnie“, „Bynajmniej“, „Daj, des“, „Ogrzej mnie“, „Jeszcze w zielone gramy“, czy „Jesteśmy na wczasach“. Jackowi Bończykowi towarzyszyć będą pianista Konrad Wantrych oraz kontrabasista Wojciech Gumiński.

Bilety 90/100 zł


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h