Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 18:07
Reklama

Joanna Dark z zespołem Jolka pamięta

W niedzielę, 21 kwietnia o 19:00 Joanna Dark i towarzyszący jej zespół zabiorą publiczność w Kalinowym Sercu w muzyczną podróż do lat 70. i 80. ubiegłego wieku!

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Joanny Dark z zespołem
  • repertuarze koncertu
  • dorobku artystycznym wokalistki

Po sukcesie koncertowym płyty „Osiecka/Przybora-Ale Jazz!”, Joanna Dark nie zwalnia tempa i prezentuje wyjątkowy projekt, w którym zaproponuje koncertowe wersje największych przebojów Marka Dutkiewicza-autora superprzebojów, poety piosenki w nowych, zaskakujących aranżacjach.   
- Nie mogłam się oprzeć propozycji mojego wieloletniego znajomego, a właściwie co tu kryć - męża! Podjęłam pomysł Marka by tym razem na warsztat wziąć piosenki tylko Jego autorstwa.  Zapraszamy zatem w tę niezwykłą, muzyczną podróż!  „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Windą do nieba”, „Jolka, Jolka, pamiętasz”, „Przytul mnie” „Podaruj mi trochę słońca”, „Luz, blues, w niebie same dziury” i wiele innych czeka na Was 21 kwietnia w Kalinowym Sercu.  
Będziemy przy okazji wraz z autorem tych hitów świętować Jego imieniny - mówi Joanna Dark.  

Joanna Dark w czasie studiów zdobyła Grand Prix Festiwalu Piosenki Miłosnej w Poznaniu oraz nagrodę Miss Obiektywu Debiutów Opolskich. Na festiwalu akademickim FAMA wystąpiła z recitalem songów Brechta – Mein lieber Brecht, dzięki czemu otrzymała stypendium za „intrygującą osobowość artystyczną”. Wystąpiła w 500 spektaklach w brodwayowskim składzie musicalu Metro. Po nowojorskiej premierze „New York Newsday” pisał o „pięknej, wysokiej blondynce śpiewającej słodko i zmysłowo jak barytonowy saksofon”.

Pierwszą płytę – „Nie bój się latania” – nagrała w 1995 r. Przeboje z niej to Senna jak lawina i Moja religia. Zaśpiewała piosenkę czołówkę Krąg życia do polskiej wersji językowej słynnego Króla Lwa. Zagrała u boku Daniela Olbrychskiego w filmie Jacka Bromskiego To ja, złodziej, a jej piosenka „Senna jak lawina” znalazła się na krążku CD do filmu. Nagrała piosenkę „Windą do nieba” w oryginalnej aranżacji Igora Czerniawskiego. Wystąpiła w serialu Magdaleny Łazarkiewicz Marzenia do spełnienia, gdzie zaśpiewała swoją wersję przeboju Przytul mnie przy akompaniamencie Bogdana Hołowni.

W 2001 wyprodukowała recital z piosenkami o miłości pt. Przytul mnie. Grała go z kwartetem jazzowym w Teatrze Nowym.  W 2005 roku wyszła jej druga płyta „Dark Night” wydana przez Magic Records z zaskakującymi wersjami wielkich polskich przebojów – „Windą do nieba”, „Przytul mnie”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”. W 2005 ukazała się książka i płyta „Bajki gwiazd” gdzie zamieszczona jest między innymi bajka Joanny pt. „Leon z zamku”. Koncertowała też z piosenkami poetyckimi z Bogdanem Hołownią przy fortepianie.

W maju 2009 ukazała się płyta Bar Nostalgia. Na płycie znalazły się światowe przeboje – standardy, evergreeny muzyki rozrywkowej.  W roku 2015 założyła firmę Wonder Voice. Prowadzi w niej trening głosu i ekspresji interpersonalnej. W lipcu 2016 roku zaśpiewała koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Zaproszenie do niego przez Agatę Passent było inspiracją do powstania płyty „Krajewski na dziś”, która ukazała się 12 października 2017 roku.

Wraz z Joanną dark zagrają:  
Paweł Pańta - gitara basowa 
Stanisław Pańta- fortepian, syntezatory 
Adam Jędrysik - gitary 
Bruno Jasieński - perkusja

Bilety 70/80 zł 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h