Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:29

Świąteczny bilans na warszawskich ulicach

21 wypadków drogowych, 2 ofiary śmiertelne, 22 osoby ranne oraz 69 kierujących "na podwójnym gazie" to bilans długiego świątecznego weekendu na drogach garnizonu stołecznego.
Świąteczny bilans na warszawskich ulicach

Źródło: KSP

W tym artykule przeczytasz o:

  • bilansie akcji policyjnej akcji Wielkanoc 2024
  • liczbie wypadków w czasie świąt w Warszawie
  • zatrzymaniach nietrzeźwych kierowców  

Zakończyła się policyjna akcja "Wielkanoc 2024", która była czasem wzmożonych działań kontrolnych na drogach. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących ulicami Warszawy oraz powiatów garnizonu stołecznego, pomagając w bezpiecznym dotarciu do celu, a także reagując na wszelkie zachowania, zagrażające bezpieczeństwu w ruchu.

Podczas kontroli drogowych mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów.

W ciągu 4 dni policjanci ujawnili 69 kierowców, znajdujących się pod wpływem alkoholu. W tym czasie w garnizonie stołecznym doszło do 21 wypadków drogowych, w wyniku których zginęły 2 osoby, a 22 zostały ranne.

Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w sobotę w godzinach popołudniowych na autostradzie A2, gdzie kierujący chevroletem z nieustalonych przyczyn zjechał na pas awaryjny i uderzył w stojący oznakowany pojazd służby drogowej m-ki Ford Transit. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka osobówki. Drugi tragiczny wypadek miał miejsce w poniedziałek (1 kwietnia br.) ok. godz.16.30 na DK50 w m. Góra Kalwaria. Tam, kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, co skutkowało przewróceniem jednośladu. W wyniku tego zdarzenia zginęła pasażerka. Okoliczności i przyczyny tych wypadków będą wyjaśniane pod nadzorem Prokuratury w toku prowadzonych postępowań.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 24 km/h