Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 14:08

Wolna Grupa Bukowina w Forcie Sokolnickiego

Koncert Wolnej Grupy Bukowina odbędzie się w piątek 5 kwietnia o godzinie 19:00 w Forcie Sokolnickiego.

W tym artykule przeczytasz o:

  • koncercie Wolnej Grupy Bukowina 
  • repertuarze występu
  • dorobku artystycznym zespołu

Podczas koncertu Wolnej Grupy Bukowina w Forcie Sokolnickiego, przy ulicy Czarnieckiego 51 będzie można posłuchać niezwykłej piosenki poetyckiej. Wolna Grupa Bukowina to legenda polskiej muzyki piosenki studenckiej, poetyckiej, kameralnej i turystycznej. Obiecuje muzyczną podróż pełną emocji i pięknych dźwięków. Od lat zachwycają publiczność swoim niezrównanym talentem i wyjątkowymi tekstami.

𝗪𝗼𝗹𝗻𝗮 𝗚𝗿𝘂𝗽𝗮 𝗕𝘂𝗸𝗼𝘄𝗶𝗻𝗮 powstała na początku lat 70. XX wieku. Zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Od początku Bukowina miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn.
Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach.
Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 53 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 24 km/h