Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 13:58

Co? Gdzie? Kiedy?, czyli tydzień na Żoliborzu

Przegląd wydarzeń kulturalnych (i nie tylko) na cały tydzień.
Co? Gdzie? Kiedy?, czyli tydzień na Żoliborzu
Klub podróżnika "Żoliborzanie odkrywają świat"

Źródło: freepik

W tym artykule przeczytasz o:

  • wydarzeniach kulturalnych, inicjatywach sąsiedzkich, zajęciach, warsztatach
  • terminarzu wydarzeń
  • zasadach uczestnictwa

𝟮𝟱 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 (𝗽𝗼𝗻𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝗲𝗸)

 

Żoliborskie fortyfikacje
Wykład Stefana Fuglewicza: po wykładzie zapraszamy do rozmowy i przynoszenia materiałów do Społecznego Archiwum Fortu (materiały zeskanujemy na miejscu).
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
18.00

Klub Gier Planszowych 
Głównym celem klubu jest integracja lokalnej społeczności. Gry planszowe mają wartość edukacyjną, uczą zasad fair play, ale najbardziej zależy nam, abyśmy razem spędzili czas w miłej atmosferze.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
17.00-19.00

Joga dla Seniora 
Zajęcia z instruktorem jogi.
Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów
16.00-17.00


𝟮𝟲 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 (𝘄𝘁𝗼𝗿𝗲𝗸)

 

Klub podróżnika "Żoliborzanie odkrywają świat" - slajdowisko: Gruzja. 
Żoliborzanie odkrywają świat to spotkania dedykowane miłośnikom wakacyjnych wojaży i globtroterom. Podczas każdego ze spotkań wybierzemy się w inny zakątek naszego kraju, kontynentu czy wypłyniemy na szerokie wody świata. Porozmawiamy o społeczeństwie, kulturze, zabytkach, kuchni oraz ciekawostkach dotyczących omawianych miejsc. Tym razem dzięki Dorocie udamy się w gościnne progi Gruzji.
Centrum Lokalne Żoliborz
18.00

Przedszkolak w Bibliotece 
Zapoznamy dzieci z funkcjonowaniem biblioteki i przeczytamy ulubione bajki i opowiadania.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
11.00-11.30
Zapisy pod numerem tel. 22 633 90 80

Grupa dziergająco-szydełkująca 
Sąsiedzka grupa dziergająco-szydełkująca wzajemnie się inspiruje i spędza czas w kreatywnym towarzystwie. Milej dzierga Ci się w towarzystwie niż w samotności? Masz druty i nie wiesz jak ich używać? Chcesz zrobić swój pierwszy szalik? Pomożemy!
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
17.00-19.30

Kółko Szachowe 
Zapraszamy wszystkich miłośników szachów, bez względu na wiek czy umiejętności. Udostępniamy szachownice oraz zegary szachowe, nauczymy podstaw gry.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XV
17.00-19.00

Bezpłatne konsultacje z matematyki i geometrii wykreślnej
Konsultacji udziela doświadczona nauczycielka akademicka, emerytowana wykładowczyni Politechniki Warszawskiej, wolontariuszka Czytelni Pod Sowami.
Czytelnia Pod Sowami
15.30-17.30


𝟮𝟳 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 (𝘀́𝗿𝗼𝗱𝗮)

 

Zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu 
Spacer nordic walking.
Dom Seniora "Piękny Brzeg"
11.00-13.00

Orkiestra Marii Kazimiery 
Chcesz pomuzykować w miłym towarzystwie? Zapraszamy z instrumentami. Spotkanie poprowadzi Miłka Majczyno.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
18.00-19.30

Chór Mam 
Zapraszamy wszystkie mamy w ciąży i z małymi dziećmi. Nie musisz umieć śpiewać. Bez przesłuchań i ocen! Więcej informacji na Facebooku na grupie "Chór Mam na Żoliborzu".
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
10.00-11.30

Kawiarenka sąsiedzka 
Zapraszamy na pogaduchy przy herbatce i ciastku w sąsiedzkim gronie! Zapewniamy miłą atmosferę, puzzle, książki. Zachęcamy do przyniesiania sobą prasy albo krzyżówek.
Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu
13.00-15.00

Otwarte spotkania z rękodziełem 
Szydełkujesz? Robisz na drutach? Haftujesz? Szyjesz? A może nie umiesz, ale chcesz się nauczyć? Zapraszamy na otwarte spotkania z rękodziełem! Będziemy wspólnie tworzyć, a przy tym rozmawiać, pić herbatę i dzielić się twórczymi umiejętnościami. Jeśli zalegają Ci w domu włóczki, niteczki, tkaniny lub inne materiały – przynieś, a wspólnie wymyślimy, jak je wykorzystać.
Centrum Lokalne Żoliborz
12.00-14.00

Spontaniczna Pracownia Plastyczna
Z inicjatywy utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!
Centrum Lokalne Żoliborz
14.00-17.00

Ochotnicy ogrodnicy 
Zaangażuj się w budowanie ogrodu społecznego przy CLŻ! Wspólnie planujemy nasadzenia i zbieramy plony! Przy okazji zdobywając nowe kompetencje i budząc fantastyczne relacje w otoczeniu zieleni!
Centrum Lokalne Żoliborz
16.00-18.00

Środowo-Planszowo 
Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.
Centrum Lokalne Żoliborz
17.30-20.00


𝟮𝟴 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 (𝗰𝘇𝘄𝗮𝗿𝘁𝗲𝗸)

 

Żoliborska szkółka roślin cz. 1
Zapraszamy na pierwszą część spotkania Żoliborskiej szkółki roślin. Uważasz, że nie masz ręki do roślin? Nie poddawaj się! Na warsztatach poznasz łatwe w opiece gatunki, a także nauczysz się je rozmnażać tworząc własną sadzonkę. Jest to warsztat dwudniowy. Na drugiej części (16.04) odwiedzisz swoją sadzonkę i zobaczysz, co z niej wyrosło! Dowiesz się o najczęstszych błędach popełnianych podczas uprawy roślin i zabierzesz gotową sadzonkę do domu.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
16.00
Zapisy przez portal strefazajec.pl

Retroklub 
Recepty na długowieczność - spotkanie w formie klubu dyskusyjnego z elementami wykładu. Czy wiecie gdzie na świecie ludzie żyją najdłużej? Jaki styl życia prowadzą i czym się kierują na co dzień? Podczas spotkania porozmawiamy między innymi o filozofii życia osób mieszkających na Okinawie i Sardynii. Dowiecie się co zrobić, aby długo i szczęśliwie żyć. Prowadzenie: Damian Kalita – projektant relacji, od 12 lat zajmujący się projektami poprawiającymi jakość życia osób starszych.
Żoliborski Dom Kultury - Fort Sokolnickiego
18.00
Zapisy: [email protected] lub 517 161 789

Spotkania śpiewających seniorów 
Wspólne muzykowanie przy akompaniamencie (pianino).
Żoliborskie Centrum Integracji i Aktywizacji Seniorów
11.00-13.00

Planszówki 60+
Zapraszamy wszystkie osoby 60+, które chcą w miłej atmoferze ćwiczyć pamięć i poznawać nowe osoby przy kawie i herbacie. Gry planszowe zostały dopasowane pod kątem długiego zachowania sprawności umysłu przez specjalistki ze Stowarzyszenia Rozwiń Się.
Centrum Lokalne Żoliborz
12.30-15.00

Szycie i tycie 
Pogotowie krawieckie i foodsharingowe - czyli ubrania i obiad z odzysku - upcykling przy jedzeniu: zapraszamy na spotkania upcyklingowe, na których ratujemy i przerabiamy stare ubrania oraz robimy przepyszne dania z odratowanych przez Anię i Marka produktów.
Centrum Lokalne Żoliborz
15.00-18.00

Група підтримки для людей з України - Grupa wsparcia dla osób z Ukrainy 
Ви відчуваЕте внутрішню тривогу, почуття самотності, небажання контактувати з іншими людьми, особисті втрати? ПриЕднуйтеся до групи підтримки для дорослих, проводить досвідчений психолог і психотерапевт з України: Олена Янчук психолог, психотерапевт та артерапевт. Група безкоштовна. Можна приходити з дитиною - всередині є ігровий куточок. Реестрація: +48 511 947 631, Telegram: +48 699 980 499. Організатори: Neuro, Fundacja Ręka Wielkiej Pomocy та Centrum Lokalne Żoliborz.
Centrum Lokalne Żoliborz
19.00-20.00
Zapisy: 511 947 631, Telegram: +48 699 980 499

Spotkanie z położną 
Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczną położną - Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa!
Centrum Lokalne Żoliborz
12.00-14.00
 Wstęp wolny dla osób z Żoliborza, pozostałe w ramach NFZ


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 24 km/h