Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 18:56
Reklama

Ramona Rey zaśpiewa piosenki Kory!

W sobotę, 23 marca o 19:00 Kalinowe Serce zaprasza na magiczny wieczór z Ramoną Rey, podczas którego artystka zaśpiewa utwory z repertuaru Kory!
Ramona Rey zaśpiewa piosenki Kory!

Źródło: Ramona Rey

W tym artykule przeczytasz o:

  • występie Ramony Rey
  • programie koncertu
  • dokonaniach twórczych piosenkarki

Zmarła przedwcześnie wokalistka zespołu Maanam przeszła do legendy polskiego rocka. Wylansowała takie przeboje jak "Boskie buenos", "To tylko tango", "Kocham cię, kochanie moje", "Krakowski spleen" i wiele innych.  Pomimo swojego odejścia w 2018 r., wciąż stanowi źródło inspiracji dla kolejnych pokoleń muzyków i to właśnie z tego powodu Ramona Rey zdecydowała się sięgnąć po jej utwory. 
Jak sama mówi: „Kora miała największy wpływ na moją twórczość. Od zawsze fascynowały mnie jej teksty, bezkompromisowość i niezwykła charyzma".

Ramona Rey - niezależna, wielowymiarowa i wierna sobie.   
Śpiewa odkąd pamięta, pisze teksty, pisze muzykę, kreuje swoje teledyski. Ukończyła wydział wokalno- aktorski na Akademii Muzycznej w Gdańsku.   
Wraz z Tel Araña tworzą jeden organizm muzyczny wykonujący muzykę klubową przez lata uznawany za wizjonerski i wyprzedzający swoje czasy. 
Tworzą muzykę dla siebie ale także do filmów i sztuk teatralnych. Ma na swoim cztery autorskie albumy, występy w kraju i za granicą na scenie klubowej, estradowej, teatralnej, musicalowej i operowej. Od 2019 r. Ramona wzbogaciła swój repertuar o piosenki zespołu Maanam, które od młodzieńczych lat były jej ogromną inspiracją.  

W czasach licealnych założyła swój pierwszy zespół, z którym zagrała kilka koncertów. W 2002 śpiewała i tańczyła w musicalu "Kwiaty we włosach", pokazywanym na antenie TVN. Niedługo później poznała Igora Czerniawskiego, z którym rozpoczęła pracę nad debiutancką płytą. Album zapowiedziała singlem „Zanim słońce wstanie”, który wydała w czerwcu 2005. W 2006 wydała drugi singiel z debiutanckiej płyty, „Pięknie jest”, do którego zrealizowała teledysk. W tym okresie wydała również cały album, zatytułowany po prostu "Ramona Rey". W 2007 wzięła udział w projekcie muzycznym Yugopolis, wykonując utwór „Ominęło mnie” na płycie pt. "Słoneczna strona miasta". W 2008 wydała utwór „Skarb”, będący pierwszym singlem z drugiej płyty. Na kolejny singiel wybrała piosenkę „Znajdź i weź”, która została umieszczona na ścieżce dźwiękowej do filmu "Kochaj i tańcz". W 2009 wydała drugi album studyjny pt. "Ramona Rey 2". Album spotkał się z pozytywnym przyjęciem zarówno fanów, jak i krytyków muzycznych. W kwietniu 2009 materiał zapewnił piosenkarce nominację w plebiscycie Superjedynki w kategorii „Płyta roku”. Była także jedną z wokalistek biorących udział w nagraniu piosenki „Oh Africa”, skomponowanej na potrzeby Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010.  W 2011 wydała album pt. "Ramona Rey 3", a w 2017 kolejny pt. "Ramona Rey 4". 
Bilety 70/80 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h