Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 14:57

Debata jedynek do Rady Dzielnicy (okręg nr 4)

W czwartek 21 marca odbyła się debata jedynek startujących do Rady Dzielnicy Żoliborz z okręgu nr 4. Do debaty zaproszeni zostali kandydaci ze wszystkich czterech ugrupowań. Niestety zaproszenia nie przyjęła kandydatka Koalicji Obywatelskiej.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Rady Dzielnicy Żoliborz Gazeta Żoliborza postanowiła zaprosić do debaty kandydatki i kandydatów startujących z pierwszych miejsc na listach czterech ugrupowań we wszystkich czterech okręgach. W czwartek (21 marca) zaprosiliśmy kandydatów startujących z IV okręgu (Żoliborz Oficerski, Żoliborz Urzędniczy, Kolonia Południe, Cytadela Płd.) Klaudię Ziemiańską z Koalicji Obywatelskiej, Grzegorza Hlebowicza z Prawa i Sprawiedliwości, Jolantę Zjawińską z Żoliborz ma głos oraz Barbarę Jędrzejczyk z Miasto jest Nasze.

Jak się okazało Klaudia Ziemiańska (KO) nie przyjęła zaproszenia do uczestnictwa w debacie. Debata odbyła się na żywo online na profilu Gazety Żoliborza, oraz kilku forach lokalnych, możecie ją obejrzeć klikając poniższy link: DEBATA JEDYNEK - OKRĘG NR 4

Klaudia Ziemiańska nie była jedyną, która odmówiła uczestnictwa w debacie. Zrobili to wszyscy liderzy list Koalicji Obywatelskiej. W związku z bojkotem, podczas debaty wygłosiliśmy oświadczenie, zamieszczamy je również poniżej:

Szanowne Mieszkanki i Mieszkańcy Żoliborza. Czytelniczki i czytelnicy,


Dbająca o rzetelne informowanie Was na temat spraw dzielnicy, z ogromnym zaniepokojeniem przyjmujemy decyzję Żoliborskiej Koalicji Obywatelskiej o zbojkotowaniu serii debat wyborczych, które organizujemy przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi.
Media lokalne pełnią kluczową rolę w demokracji. Są nie tylko źródłem informacji o życiu lokalnej społeczności, ale również platformą do dialogu, dyskusji i rozwiązywania problemów. To m.in. dzięki naszej pracy dowiedzieliście się o wydanych przez nasz urząd ponad 100 000 zł na gadżety (w tym kaczce i kombinerkach), to my obnażyliśmy proceder zakupu za blisko 200 000 zł propagandy wyborczej w jednym z lokalnych mediów, to dzięki naszej pracy dowiedzieliście się o nieprawidłowościach w oświadczeniach majątkowych jednego z radnych dzielnicowych, to m.in. dzięki nam dowiedzieliście się o dyplomie MBA burmistrza dzielnicy uzyskanego na skompromitowanej uczelni Collegium Humanum. To dzięki nam dowiecie się jeszcze wielu rzeczy, bo taka jest rola niezależnego i wolnego dziennikarstwa.
Publiczna debata jest fundamentem demokracji. Stanowi okazję do prezentacji i konfrontacji różnych punktów widzenia, programów i rozwiązań. To właśnie w debacie kształtują się przyszłe kierunki rozwoju naszej dzielnicy. Odwracanie się od tej możliwości dialogu z mieszkańcami jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale również szkodliwe dla samej istoty demokracji.
Decyzja Koalicji Obywatelskiej o nieuczestniczeniu w debatach wyborczych jest postawą, która budzi nasze głębokie zaniepokojenie. Takie działanie świadczy o braku szacunku nie tylko dla pracy mediów lokalnych, ale przede wszystkim dla samych mieszkanek i mieszkańców Żoliborza, wyborczyń i wyborców, którzy zasługują na to, by mieć pełną informację na temat kandydatów i kandydatek i ich wizji dla naszej lokalnej wspólnoty.
Przed nadchodzącymi wyborami, każdy głos ma znaczenie. Debata, wymiana poglądów, krytyczne spojrzenie na obietnice wyborcze są niezbędne, aby dokonać świadomego wyboru. Zachęcamy przedstawicieli komitetu wyborczego Koalicji Obywatelskiej, do ponownego rozważenia swojej decyzji i dołączenia do dialogu z mieszkańcami Żoliborza. Miejsce w debacie jest i będzie dla Was zagwarantowane.
Jednocześnie zapewniamy, że jako Gazeta Żoliborza, będziemy kontynuować naszą misję informowania, krytykowania tam, gdzie potrzeba, i wspierania wszelkich inicjatyw służących dobru naszej lokalnej społeczności. Dla nas, dobro mieszkanek i mieszkańców Żoliborza jest najważniejsze, a transparentność, odpowiedzialność i dialog są fundamentami, na których budujemy naszą pracę jako medium lokalne.


Z poważaniem, 
Mateusz Durlik
Redaktor naczelny Gazety Żoliborza

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 26 km/h