Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 18:42
Reklama

Małgorzata Olszewska - I fall in love too easly

W piątek, 22 marca o 19:00 na scenie Kalinowego Serca pojawi się Małgorzata Olszewska - wokalistka, absolwentka wydziału Piosenki i Jazzu w Szkole Muzycznej im. Fr. Chopina w Warszawie oraz warszawskiego studium aktorskiego Bogusława Słupczyńskiego.
Małgorzata Olszewska - I fall in love too easly

Źródło: Kalinowe Serce

W tym artykule przeczytasz o:

  • występie Małgorzaty Olszewskiej
  • programie koncertu
  • dokonaniach twórczych piosenkarki

Utwory pisali dla niej Przemysław Gintrowski. Stanisław Fijałkowski, Mariusz Szaban, Maciej Szmajda. Teksty do piosenek pisali tacy poeci jak Justyna Holm, Janusz Onufrowicz. Małgorzata Olszewska również sama pisze teksty do swoich utworów.

Przez wiele lat koncertowała po Polsce z jazzowym repertuarem, w duecie, z towarzyszeniem tylko kontrabasu z muzykiem Krzysztofem Jaworskim.
Ciepły, klimatyczny, niski głos pozwala poruszać się w repertuarze soft jazzowym, chilloutowym, z bossa novą też jej bardzo po drodze. Z kompozytorem i pianistą Maciejem Szmajdą stworzyła płytę kołysanek dla dzieci, " Bezsenne kołysanki", gdzie jest również autorką tekstów. Płyta została zauważona i wyróżniona przez Audiotekę w akcji "Usłysz kulturę”. Płyty można posłuchać na kanałach : YT, Tidal, Spotify.

Wraz z Maciejem Szmajdą, Wojciechem Pulcynem oraz Martinem Simonem , świetnymi jazzowymi muzykami, tworzy kameralny klimat , przenosząc słuchaczy w muzyczną podróż i niebanalny muzyczny wymiar. W Kalinowym Sercu muzycy zaprezentują swój najnowszy materiał.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h