Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 12:51

Retrospektywa Janusza Majewskiego w Elektroniku

Od 20 marca do 17 kwietnia w żoliborskim kinie Elektronik odbywać się będzie retrospektywa zmarłego niedawno, przez długie lata mieszkającego na Żoliborzu wybitnego reżysera Janusza Majewskiego.
Retrospektywa Janusza Majewskiego w Elektroniku

Źródło: Kino Elektronik

W tym artykule przeczytasz o:

  • retrospektywie wybitnego reżysera Janusza Majewskiego
  • programie pokazów
  • datach i godzinach seansów w ramach retrospektywy

Janusz Majewski - wybitny reżyser, scenarzysta i pisarz przez wiele, wiele lat mieszkał na Żoliborzu wraz z żoną - znaną fotografką Zofią Nasierowską. Ich dom stał w pięknym miejscu w sąsiedztwie cytadeli, na uroczej ulicy Fortecznej niemal przy samym Placu Słonecznym. Wprowadzili się tutaj pod koniec lat 60. W styczniu Janusz Majewski zmarł w styczniu tego roku w wieku 92 lat. Wspominaliśmy go na naszych łamach:

Żoliborskie kino Elektronik zorganizowało wprawdzie niekompletną, ale i tak interesującą retrospektywę filmów, jednego z mistrzów Janusza Majewskiego Profesor Majewski był rektorem Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz częstym gościem kina Elektronik. Jego filmy są absolutną klasyką kina. W ramach retrospektywy będzie można obejrzeć sześć jego dzieł.

 20.03, 18:00 | „Sublokator” + “Rondo” – Naukowiec Ludwik, poszukujący ciszy do pracy, otrzymuje pokój w willi zamieszkiwanej wyłącznie przez kobiety, z których każda pielęgnuje własną, niezwykłą pasję. Ludwik staje się niechcianym uczestnikiem ich ambitnych projektów.

 27.03, 18:00 | „Zaklęte rewiry” – Młody chłopak ze wsi rozpoczyna pracę jako pomywacz w restauracji. Szybko awansuje i przechodzi kolejne szczeble kariery.

 03.04, 18:00 | „Sprawa Gorgonowej” – Rita Gorgonowa zostaje oskarżona o morderstwo córki swojego kochanka.

 11.04, 18:00 | „Lekcja martwego języka” – I wojna światowa. Alfred Kiekeritz z powodu choroby zostaje przeniesiony do galicyjskiego miasteczka, gdzie próbuje nadać sens ostatnim dniom swojego życia.

 17.04, 18:00 | „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” – Fabian wraca z emigracji do Polski i zakłada swingowy big band. Zakochuje się w Modeście, która wkrótce tajemniczo znika.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h