Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 04:35
Reklama

Barbara Sadurska w Najlepszej Księgarni

We wtorek, 12 marca w Najlepszej Księgarni przy ulicy Augusta Cieszkowskiego 1/3 odbędzie się spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską poświęcone jej najnowszej powieści "Bajka, bajeczka". Rozmowę poprowadzi Justyna Sobolewska, dziennikarka i krytyczka literacka.

W tym artykule przeczytasz o:

  • spotkaniu z pisarką Barbarą Sadurską
  • jej najnowszej powieści "Bajka, bajeczka"

W spotkaniu będzie można wziąć udział w księgarni oraz online na Facebooku. Będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie. Wstęp wolny!

O książce:
"Jakie masz grzechy? Czy są to grzechy śmiertelne? Czy trafisz za nie do piekła? Czy uratowałaś kogoś, kto nie chciał żyć? I czy boisz się potężnej armii Mocarstwa Watykańskiego?
W swojej najnowszej powieści Barbara Sadurska opisuje losy dorastającej dziewczynki i dorastającego razem z nią terroru. Bajka, Bajeczka łączy przenikliwą opowieść o rodzinie ze wstrząsającym political fiction. Na tle małych, codziennych lęków, niesmacznych obiadów, brzydkich ubrań i okrutnych kolegów wybucha Wielka Historia. Losy głównej bohaterki Balbiny splatają się z losami świata podzielonego na pół, świata ogarniętego wojną. Wokół bohaterki piętrzą się tajemnice, których lepiej nigdy nie poznać. Ale Balbina nie potrafi odwracać wzroku. Nawet gdy płonie jej dom. Jako dorosła kobieta usłyszy: „Jesteś śmiercią". A przecież przemoc nie tkwi w niej, tylko w otaczającej ją rzeczywistości.
Bajka, Bajeczka to portret dzieciństwa jako czasu, w którym uczymy się zadawania i przyjmowania bólu, na zawsze żegnamy się z przyjaciółmi, wrogami i jesteśmy bardzo, bardzo samotni. To także zaskakująca dystopia o świecie, w którym rządzi Kościół. Barbara Sadurska prezentuje jeden z najbardziej przejmujących obrazów religijnego fanatyzmu i wynikających z niego konsekwencji, jakie znajdziemy w polskiej literaturze. Nauka chrześcijańskiej biologii jest obowiązkowa, ciało kobiet poddawane jest testom i torturom, dziewczynki boją się nawet kichnąć. Opresja puka do drzwi bohaterów i nie da się przed nią ukryć. Jesteśmy w alternatywnej wersji lat osiemdziesiątych XX wieku. A może wcale nie? Może jesteśmy w przyszłości? A może to wszystko dzieje się tu i teraz?
Powieść Sadurskiej atakuje zmianami nastroju, zaciska się wokół szyi jak pętla. Przeraża i fascynuje jednocześnie. A my – jak mała Balbina – nie możemy przestać patrzeć."

O autorce:
Barbara Sadurska - prawniczka, pisarka, autorka między innymi „Mapy" i „Czarnego hetmana". Laureatka nagród literackich i scenariuszowych. Mieszka w Krakowie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ