Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:51

Jedenaście transakcji skradzioną kartą płatniczą

Żoliborscy policjanci zatrzymali podejrzanego o nieautoryzowane transakcje utraconą kartą bankomatową. Zatrzymany 29-latek, 11 razy zapłacił nią w biletomacie.
Jedenaście transakcji skradzioną kartą płatniczą

Źródło: freepik

 

Kilka tygodni temu pokrzywdzona zorientowała się, że nieznana jej osoba dokonała kilkunastu transakcji jej kartą płatniczą. W sumie było to 11 transakcji w biletomacie, na łączną kwotę 550 złotych. Okazało się, że pokrzywdzona zostawiła portfel w torebce, w pomieszczeniu socjalnym w miejscu pracy. Sytuację tę wykorzystał 29-letni mężczyzna, który zabrał z torebki portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Łączna wartość strat wyniosła wówczas 1000 złotych. Pokrzywdzona zgłosiła sprawę policji. 

Po odkryciu nieautoryzowanych transakcji o włamaniu na konto dowiedzieli się żoliborscy policjanci. Natychmiast zajęli się sprawą i rozpoczęli ustalenia. Idąc tropem realizowanych transakcji, policjanci ustalili wizerunek podejrzanego, co ostatecznie doprowadziło ich do podejrzanego. 29-latek został zatrzymany przez kryminalnych z Żoliborza. Usłyszał zarzuty przywłaszczenia portfela z zawartością i włamania na konto. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h