Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:12

BAiKA, czyli rock na Żoliborzu

W sobotę 24 lutego w Kalinowym Sercu zagra rockowy duet BAiKA.
BAiKA, czyli rock na Żoliborzu

Źródło: BAiKA

BAiKA to skrót od Banach i Kafi.
Duet powstał w roku 2015 na bazie doświadczeń gitarzysty i producenta Piotra Banacha, założyciela i lidera zespołów Hey i Indios Bravos, oraz świeżości i żywiołowości wokalistki Katarzyny „Kafi” Figaj.
Piotr Banach - gitara, instrumenty perkusyjne, produkcja, kompozycje, teksty.
Był perkusistą i autorem tekstów kilku szczecińskich zespołów spod znaku punk-rocka i reggae, a w roku 1992, już jako gitarzysta, założył rockowy zespół Hey, którego liderem i głównym kompozytorem był do lipca 1999 r. Po kilkuletniej przerwie w działalności muzycznej powrócił z formacją Indios Bravos, która była nie tylko jedną z gwiazd krajowej sceny reggae, ale też zaznaczyła swoją obecność na wielu festiwalach rockowych, m. in. Jarocin Festiwal, OpenAir, czy Przystanek Woodstock, gdzie nagrodzona została Złotym Bączkiem za rok 2006 przyznawanym za najlepszy występ festiwalu.
Banach był również producentem płyty Katarzyny Nosowskiej "Puk, puk", a w roku 2005 nagrał swój solowy album "Wu-wei".
Katarzyna „Kafi” Figaj - śpiew, instrumenty klawiszowe, kompozycje, teksty.
Szerszej publiczności dała się poznać występując u boku Katarzyny Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey - Fayrant Tour. Była też odtwórczynią głównej roli w spektaklu muzycznym „Coś z Nietzschego” i wokalistką artystycznej grupy Monogamik.
Duet z równym powodzeniem występował w małych, kameralnych klubach, jak i na dużych, festiwalowych scenach – m. in. Pol’and’Rock i Jarocin Festiwal.

Niezmiernie jesteśmy radzi, szczególnie Kafi, że dostaliśmy zaproszenie i będziemy mieli możliwość zagrać dla Państwa koncert w Kalinowym Sercu, miejscu naznaczonym tyloma wspaniałymi Postaciami. Na koncercie spodziewajcie się Państwo dużo muzyki, gitarowych riffów, głosu o rockowej naturze śpiewającego i mocno, i lirycznie, chwytliwych melodii, zapadających w serce tekstów, humoru, kilku anegdot i wyjątkowej atmosfery - zapowiada Piotr Banach.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h