Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 14:12

Przebudowa ulicy Bohomolca - utrudnienia w ruchu

Rozpoczyna się remont ulicy Bohomolca. W poniedziałek, 26 lutego, drogowcy zamkną jezdnię na całej długości. Mysłowicka, Święcickiego i Promyka staną się ślepe, na części ulic będzie ruch dwukierunkowy.
Przebudowa ulicy Bohomolca - utrudnienia w ruchu

Źródło: UD Żoliborz

W tym artykule przeczytasz o:

  • rozpoczęciu remontu ulicy Bohomolca
  • zakresie i harmonogramie planowanych prac
  • zmianach w ruchu drogowym w okolicy

Przebudowa, która ma zacząć się w poniedziałek 26 lutego obejmie ulicę Bohomolca na całej długości – od Promyka do Mickiewicza. Prace rozpoczną się m.in. od rozbiórki istniejących nawierzchni, następnie wykonane zostaną roboty konstrukcyjne i podbudowa, aby na końcu móc położyć nowe nawierzchnie ulicy, chodników oraz zjazdów do posesji. Nowa nawierzchnia jezdni wykonana będzie z betonu asfaltowego i położona zostanie na powierzchni 2300 m2 i szerokości ok. 5,5 m. Chodniki z płyt o wymiarach 35x35cm wyłożone będą na powierzchni ok. 700 m2, a przy przejściach dla pieszych znajdą się dwa rzędy płytek betonowych dotykowych. Nowe zjazdy obejmą powierzchnię ok 245 m2 i wykonane będą z kostki kamiennej.

Dodatkowo wykonane będzie nowe oświetlenie uliczne. Wybudowana ma zostać nowa linia oświetlenia o długości ok 490 m oraz zdemontowanych i odrestaurowanych będzie także 10 latarni ulicznych typu Pastorał. Inwestycji towarzyszyć będzie przebudowa odwodnienia ulicy, w tym m.in. budowa studni, nowych wpustów deszczowych oraz instalacji rozsączających. 

Wykonawca odpowiada także za zagospodarowanie zieleni na przebudowywanym odcinku ulicy Bohomolca. Jego obowiązkiem będzie przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych rosnących przy ulicy drzew, krzewów oraz żywopłotów, a także renowacja trawników.

Podczas remontu cała ulica Bohomolca będzie nieprzejezdna. Dodatkowo zamknięte zostaną jej skrzyżowania z ulicą Mysłowicką, Święcickiego i Promyka. Otwarte za to pozostaną skrzyżowania z ulicami Bytomską i Tucholską oraz Dygasińskiego. W obu przypadkach kierowcy przejadą tu, tak jak dotychczas, w jednym kierunku – w stronę ulicy Dziennikarskiej.

Aby ułatwić poruszanie się w sąsiedztwie przebudowy, na części ulic drogowcy wprowadzą ruch dwukierunkowy. Dodatkowo zlikwidują kontraruch rowerowy i miejsca postojowe, aby umożliwić wymijanie się samochodów. Takie zmiany obejmą ulice:

  • Małogoską – odcinek od ulicy Mścisławskiej do Mysłowickiej,
  • Mysłowicką,
  • Rybińskiego,
  • Święcickiego,
  • Promyka – odcinek od ulicy Gomółki do ulicy Bohomolca.

Zmiany będą też u zbiegu ulic Sułkowskiego i Tucholskiej. Kierowcy skręcą z Sułkowskiego wyłącznie w lewo. Na odcinku Tucholskiej od Sułkowskiego do Bohomolca obowiązywać będzie zakaz wjazdu (nie będzie dotyczył rowerów). Tym samym na dotychczas dwukierunkowym fragmencie ulicy Tucholskiej będzie ruch tylko w jedną stronę – od Bohomolca do Sułkowickiego.

infoulice

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ABC 23.02.2024 16:04
Gazeta Żoliborza a redaktorzy nie potrafią podać poprawnych nazw ulic. Ul. Sułkowickiego, nie ma takiej niestety.

zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 24 km/h