Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:01

Sportowe emocje na nowoczesnych obrazach – I Aukcja „Igrzyska Sztuki”

Aukcja „Igrzyska Sztuki” odbędzie się w żoliborskim domu aukcyjnym Art in House w Centrum Olimpijskim.
Sportowe emocje na nowoczesnych obrazach – I Aukcja „Igrzyska Sztuki”

Źródło: Art in House

W tym artykule przeczytasz o:

  • licytacji obrazów o tematyce sportowej
  • tematyce obrazów
  • przedaukcyjnej wystawie 

Od tysięcy lat sport stanowił źródło inspiracji dla artystów – wystarczy przywołać słynne antyczne rzeźby - "Dyskobola" Myrona lub "Doryforosa" (czyli "Niosącego włócznię") Polikleta. W przedstawieniach tych nie chodziło jedynie o ukazanie ruchu, ale przede wszystkim uchwycenie piękna i harmonii ludzkiego ciała, a także zdrowego stylu życia, który stał się ogólną, społecznie wyznawaną filozofią. Do dziś pod pojęciem „sport” mieści się nie tylko fizyczna aktywność, ale również emocje, duch rywalizacji oraz uniwersalne wartości, które poruszają i jednoczą zarówno samych sportowców, jak i świadków ich zmagań – nas, widzów; a to wszystko w oparciu o szlachetną zasadę fair play.

Biorąc wzór z dawnych mistrzów, dla których zdrowie i tężyzna fizyczna otoczone były niemal kultem, Dom Aukcyjny Art in House przedstawił najnowszy katalog poświęcony w całości tematyce sportowej. Finał aukcji „Igrzyska Sztuki” odbędzie się w Centrum Olimpijskim w Warszawie już 23 lutego 2024 roku o godzinie 19:30.

Na aukcji będzie można kupić prace autorstwa przede wszystkim współczesnych polskich artystów, których motywem przewodnim jest sport i rywalizacja. W ofercie są obrazy utrzymane w różnej stylistyce i także tematyce - od antycznych sportowych nawiązań, poprzez inspiracje dynamiką poszczególnych dyscyplin, po symboliczne odniesienia, ekspozycję piękna ciała i sportowe akty. Słowem dla każdego coś olimpijskiego.

Przed przystąpieniem do licytacji, warto obejrzeć wystawę przedaukcyjną, która dostępna jest do zwiedzania od 19 lutego w Centrum Olimpijskim. Będzie to prawdziwy przedsmak tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich. Licytacja będzie możliwa osobiście, telefonicznie, online oraz przez zlecenie z limitem.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 4 km/h