Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:32

Anna Sroka-Hryń - Vintage, czyli lata 20., lata 30.

W piątek w żoliborskim Kalinowym Sercu wystąpi Anna Sroka-Hryń z koncertem zatytułowanym Vintage.
Anna Sroka-Hryń - Vintage, czyli lata 20., lata 30.

Źródło: https://annasrokahryn.pl/

W tym artykule przeczytasz o:

  • recitalu Anny Sroki-Hryń w Kalinowym Sercu
  • repertuarze koncertu "Vintage"
  • sylwetce artystycznej wykonawczyni

23 lutego o 19:00 w kalinowym Sercu przedwojenne piosenki w aranżacjach Urszuli Borkowskiej zaśpiewa znana aktorka, wokalistka i reżyserka Anna Sroka-Hryń. 

Anna Sroka-Hryń jest absolwentką, a obecnie wykładowcą, Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Muzyka towarzyszy jej karierze artystycznej od samego początku. Występowała w spektaklach na najsłynniejszych scenach musicalowych w Polsce, tworząc wyjątkowe kreacje m.in. jako Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym, Maureen Johnson w musicalu „Rent” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, czy niezapomniana Donna Sheridan w musicalu wszechczasów – „Mamma Mia” – na deskach stołecznego Teatru Muzycznego Roma, z którym związana jest do dziś. Występuje w spektaklu “Tuwim dla Dorosłych” oraz z własnymi recitalami – cyklem koncertów “Kobiety, Kobiety” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk, Edith Piaf, Agnieszki Osieckiej oraz Vintage – złożony z piosenek międzywojennych. Od 2019 w Teatrze Polonia w monodramie “Cafe Luna” na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” – musicalu Stephena Sondheima.

Połączenie pasji do muzyki i aktorstwa wyróżnia się również w spektaklach reżyserowanych przez Annę Srokę-Hryń. Jako reżyserka i autorka adaptacji stworzyła niezapomniany „Prawiek i Inne Czasy” – muzyczny spektakl wg prozy Olgi Tokarczuk oraz spektakle „Lunapark”, „A Planety Szaleją…” oraz „Sprzedawcy Marzeń”, które trafiły do regularnych repertuarów stołecznych teatrów. Ostatnim niekwestionowanych sukcesem reżyserskim jest „Z Ręka na Gardle” z piosenkami Ewy Demarczyk w Teatrze Współczesnym w Warszawie oraz telewizyjna realizacja spektaklu "Apetyt na czereśnie – na żywo" Agnieszki Osieckiej z muzyka Macieja Małeckiego w Teatrze Telewizji.

W 2022 roku wydała pierwszy album fonograficzny „Najpiękniejsza” z utworami Agnieszki Osieckiej. Kolejny wydany w 2023 roku to "Ulica, którą płyną moje dłonie" z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk.

Koncert "Vintage" to wędrówka w niezapomniane lata 20 i 30 ubiegłego wieku, kiedy swój rozkwit przeżywały kabarety, małe scenki i podscenki teatralne.
To czas wybitnych autorów jak Marian Hemar, Julian Tuwim i kompozytorów; Jerzy Petersburski, Henryk Wars i niezapomnianych pieśniarzy: Hanka Ordonówna, Adam Astor. Anna Sroka-Hryń odważnie sięga po te utwory i zgodnie z definicją słowa vintage łączy różne style szukając nowego brzmienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h