Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:38

Złodziej recydywista aresztowany

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże przede wszystkim na Marymoncie oraz posiadanie narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt na okres 3 miesięcy.
Złodziej recydywista aresztowany

Źródło: KRP V

W tym artykule przeczytasz o:

  • serii kradzieży na Bielanach i Żoliborzu
  • aresztowaniu podejrzanego 

Do pierwszego przestępstwa doszło w październiku zeszłego roku. Nieznany jeszcze wtedy sprawca wszedł do szatni pracowniczej i zabrał z niej pieniądze w kwocie 2 200 złotych. W krótkich odstępach czasu z pokoju hotelowego i boksu piwnicznego przy ulicy Łomiańskiej zginęły kolejne pieniądze i elektronarzędzia. Działał na Marymoncie, zarówno w jego żoliborskiej, jak i bielańskiej części. 

Kiedy pokrzywdzeni zgłosili się na policję sprawą zajęli się policjanci ze bielańskiego Wydziału Kryminalnego. Szybko postawili hipotezę, że za wszystkie kradzieże odpowiada ten sam sprawca. W niedługim czasie „namierzyli” i zatrzymali podejrzanego o kradzieże  43-latka. Podczas zatrzymania kryminalni znaleźli u mężczyzny torebkę foliową z białym proszkiem. Badanie wykazało, że to mefedron. Skradzionych pieniędzy nie udało się odnaleźć, za to  policjanci odzyskali niwelator laserowy skradziony z boksu piwnicznego.

Mężczyzna już usłyszał trzy zarzuty za kradzież. Do tego doszedł jeszcze zarzut posiadania środków odurzających. Na wniosek  Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Teraz 43-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h