Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 04:07
Reklama

Seryjny samochodowy włamywacz w rękach policji

Policjanci z Żoliborza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania do samochodów. Złodziej zabierał z nich wszystko to, co później można było szybko sprzedać. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na prawie 15 000 złotych.
Seryjny samochodowy włamywacz w rękach policji
zdjęcie ilustracyjne

Źródło: freepik

W tym artykule przeczytasz o:

  • samochodowym włamywaczu grasującym na Żoliborzu
  • ujęciu sprawcy

Jak tylko kilkanaście dni temu pierwsze pokrzywdzone osoby złożyły zawiadomienia o popełnionych na ich szkodę przestępstwach, sprawą okradania samochodów zajęli się policjanci z żoliborskiego Wydziału Kryminalnego. To oni bardzo szybko „namierzyli” i zatrzymali 43-letniego mężczyznę.

Okazało się, że zatrzymany w okresie od końca grudnia ubiegłego roku do połowy stycznia tego roku okradł sześć zaparkowanych na terenie dzielnicy samochodów, zabierając z nich telefony, sprzęt elektroniczny i komputerowy, dokumenty, pieniądze oraz inne przedmioty o łącznej wartości prawie 15 000 złotych.

Sprawca wybierał drogie, markowe pojazdy licząc na to, że to właśnie w nich znajdzie najlepsze „łupy”, które później bez problemu sprzeda w lombardzie lub przypadkowym nabywcom. Złodziej usłyszał już sześć zarzutów za kradzieże i włamania, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ