Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:36
Reklama

Zmiany w budżecie dzielnicy. Więcej pieniędzy na przebudowę Rydygiera, mniej na inwestycje sportowe

Wczoraj rada dzielnicy jednogłośnie uchwaliła zmiany do budżetu dzielnicy na 2019 rok. Jakie inwestycje przesunięto na kolejne lata? Rada dzielnicy pochyliła się nad zmianami Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz dzielnicowym budżetem na 2019 r. zaproponowanymi przez Zarząd Dzielnicy. - Szczerze Panu zazdroszczę, bo może Pan liczyć na miasto w przeciwieństwie do poprzedników, ale także w dzielnicy ma pan konstruktywną opozycję, która dostrzega działania pozytywne, zasługujące na poparcie, dlatego przychylimy się zmiany do budżetu na 2019 rok – zwracał się do burmistrza Pawła Michalca przed głosowaniem były wiceburmistrz Żoliborza, a aktualnie radny z ramienia PiS Grzegorz Hlebowicz.

Pieniądze na budowę ronda na skrzyżowaniu Rydygiera z Przasnyską zabrane.

Jedną z priorytetowych inwestycji na Żoliborzu jest przebudowa ulicy Rydygiera. Rada zdecydowała o zwiększeniu środków na ten cel w wysokości 2,6 mln zł. Jakim kosztem? W najbliższym czasie ma rozpocząć się postępowanie przetargowe na wykonanie inwestycji. Dzielnicy zależy by zrobić to jak najszybciej. Środki na ten cel zostały przesunięte z zadania polegającego na budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Rydygiera z Przasnyską. Z tej inwestycji zabrano 1,3 mln zł. Decyzja spowodowana jest koniecznością aktualizacji dokumentacji projektowej i kosztorysów. W międzyczasie dzielnica będzie się starała pozyskać środki miejskie na budowę ronda bądź przesunąć je z innych zadań. Kolejne 1,3 mln zł na remont ul. Rydygiera przesunięto z inwestycji budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 392. Decyzje tłumaczono brakiem możliwości jej budowy ze względu na zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wobec tego, środki na ten cel znajdą się w 2020 roku w wysokości 1,3 mln zł, w 2021 – 10 mln zł, a w 2022 – 2,7 mln zł.

Przywrócono środki na neon a zabrano na budowę hali

W budżecie na 2019 rok przywrócono środki niewykorzystane w ubiegłym roku na realizacje projektu neon na placu Wilsona. Na to zadanie zwiększono środki do kwoty 69 965 zł. Z kolei planowana budowa hali pneumatycznej na terenie Szkoły Podstawowej nr 92 przy ulicy Przasnyskiej nie odbędzie się. Środki na ten cel przeznaczono na dostosowanie budynku szkoły do wymogów bezpieczeństwa pożarowego. Koszty rozłożono następująco: w 2019 roku dzielnica wyda na ten cel 800 tys. zł, a rok później 200 tys. zł. Zdecydowano przywrócić środki na rewitalizacje boiska przy szkole nr 267 – zadanie obejmuje wykonanie bieżni za  86 tys. zł.  

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ