Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 19 czerwca 2024 12:02

Sierżant Borsuk w akcji z przedszkolakami

W Szkole Podstawowej nr 396 przy ul. Anny German 5A i w Kinie „Wisła”, aby porozmawiać o bezpieczeństwie, z najmłodszymi mieszkańcami Żoliborza spotkał się sierżant Borsuk.
  • Źródło: UD Żoliborz
Sierżant Borsuk w akcji z przedszkolakami

Źródło: UD Żoliborz

W tym artykule przeczytasz o:

  • sierżancie Borsuku
  • jego spotkaniu z żoliborskimi przedszkolakami
  • atrakcyjnej formie nauki bezpiecznego zachowania 

Sierżant Borsuk, to maskotka stołecznej policji, który uatrakcyjnia prowadzone z dziećmi zajęcia i zawsze stanowi wyjątkową atrakcję. Dzięki takiemu niekonwencjonalnemu podejściu, najmłodsi uczniowie z łatwością przyswajają sobie podstawowe i najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz zasady korzystania z numeru alarmowego 112 w sytuacjach zagrożenia. Dzięki tego typu rozrywce, dzieci chętniej przyswajają wiedzę o tym jak bezpiecznie spędzić wolny czas w trakcie ferii zimowych, jak zachować szczególną ostrożność w czasie zabaw na śniegu i jak zwracać uwagę żeby wybierać tylko miejsca bezpieczne, oddalone od ruchliwej ulicy. Sierżant Borsuk z pomocą innych policjantów tłumaczył także dzieciom dlaczego, pod żadnym pozorem nie powinni wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, a do zabawy mają wybierać lodowiska sztuczne.

Organizatorzy spotkań tradycyjnie przypominali zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach kiedy dzieci zostają same w domu, są z rodzicami na zakupach w centrach handlowym oraz jak należy zachowywać się podczas spotkania osoby nieznajomej. Na zakończenie spotkania młodzi uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe i zostali zachęceni do ich noszenia, ponieważ mają ogromne znaczenie w zakresie bezpieczeństwa. Wśród prezentów znalazły się też kolorowanki pt. „Pomagam, bo umiem”.

Zajęcia zostały zorganizowane przez Delegaturę Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Żoliborz i Komendę Rejonową Policji Warszawa V. Materiały promocyjne zostały ufundowane przez Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy. A zajęcia odbyły się w atmosferze zabawy, która sprzyjała aktywności dzieci, które chętnie dzieliły się posiadaną wiedzą i spostrzeżeniami.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 17 km/h