Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 07:58

Luty w Centrum Lokalnym Żoliborz

Lutowe wydarzenia w Centrum Lokalnym Żoliborz. Cykliczne spotkania, specjalne wydarzenia i nowe spontaniczne inicjatywy.
Luty w Centrum Lokalnym Żoliborz

Źródło: Żoliborski Dom Kultury

W tym artykule przeczytasz o:

 • programie wydarzeń cyklicznych w Centrum Lokalnym Żoliborz
 • specjalnych spotkaniach
 • nowych, spontanicznych inicjatywach
 
Centrum Lokalne Żoliborz w lutym:

 

 • każda środa / 14:00-17:00 / Spontaniczna Pracownia Plastyczna
 • Wstęp wolny

Z inicjatywy naszych utalentowanych seniorek Zosi, Uli, Eli uwalniamy przestrzeń CLŻ na spontaniczną działalność plastyczną! Przynieś swoje ulubione materiały (kredki, węgiel, papier lub podobrazie). Zapewniamy sztalugi i wspaniałą atmosferę przy kawie i herbacie. Tworzymy międzypokoleniową grupę artystyczną. Mile widziane osoby w każdym wieku!

 • każda środa / 17:30-20:00 / Środowo Planszowo
 • Wstęp wolny

Jeśli w 5 sekund zgadniesz kim są tajniacy, którzy zdołali wsiąść do pociągu wyprzedzając pędzące żółwie i omijając eksplodujące kotki, to znaczy, że to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy co środę na planszówki do Centrum Lokalnego Żoliborz. Bierzcie znajomych, nasza bogata kolekcja tytułów (także tych ukrytych w opisie) już na Was czeka! Można dołączyć w każdej chwili.

 • każdy czwartek / 15:00-17:00 / Obiady czwartkowe – gotujemy z tego, co uratujemy
 • Wstęp wolny

Ania i Marek co środy odbierają dla nas niesprzedane jedzenie z pobliskich sklepów i restauracji. Nigdy nie wiemy co się trafi, ale z części produktów próbujemy ugotować coś pysznego. Chcesz się przyłączyć? Nie ma sprawy! Zasada jest jedna – każda osoba pomaga w kuchni! Jeśli chcesz coś przynieść też nam będzie miło. 

 • każdy czwartek / 17:00-19:00 / Wioska Dzikich Matek
 • Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez StrefaZajec.pl 10 dni przed wydarzeniem

W czwartki robi się u nas naprawdę dziko! CLŻ wypełniają dzieci, które mimo, iż żyją w mieście, to są wychowywane w duchu obcowania z dziką naturą. Co tydzień mamy mają inny temat zajęć, zawsze przygotowanych przez inną osobę z grupy. Chcesz dołączyć? Zapraszamy mamy wraz z dziećmi w wieku 2-8 lat.

 • każdy piątek 12:00-14:00 Spotkanie z położną
 • Dla osób z Żoliborza wstęp wolny. Reszta – zapisy przez NFZ

Cześć młode i przyszłe mamy! Zapraszamy Was na spotkania z charyzmatyczna położną – Agnieszką Popławska-Topor, która co piątek, w samo południe, bez tematów tabu i krzty pruderii wprowadzi Was w temat macierzyństwa, a czasem nawet tacierzyństwa!
Przez ostatnie miesiące w CLŻ Agnieszka przeprowadziła przez ciąże do szczęśliwego rozwiązania kilkadziesięcioro rodziców.

O prowadzącej: Agnieszka Popławska-Topor pracuje jako położna od ponad dwóch dekad. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach na sali porodowej, w położnictwie i na oddziale noworodków. Od kilku lat pracuje jako położna środowiskowa w Centrum Medycznym CMP przy ul. Elbląskiej 14. W swojej pracy spotyka się z osobami w ciąży w ramach edukacji przedporodowej oraz odwiedza je w domu jak już Maluszki przyjdą na świat. Prywatnie jest niedoskonałą mamą dwóch szalonych, inteligentnych, troskliwych i jakże kochanych nastolatków.

 • 03.lut / 12:00-15:00 / Wymiana planszówek
 • Wstęp wolny

Uwielbiasz gry planszowe? Co weekend „terraformujesz Marsa” lub „wsiadasz do pociągu”? W takim razie może masz w domu gry, które kurzą się na półce i chętnie wymienisz je na inne? Zapraszamy na spotkanie z wymianą planszówek!

 • 6.02, 20.02 / 18:00-19:30 / Sztuka dobrostanu – ruch, oddech, relaks
 • Wstęp wolny. Zapisy: Strefa zajęć 10 dni przed zajęciami

SPOTKANIE 1 Sztuka Dobrostanu – Więcej Energii 

Energetyzujące spotkanie warsztatowe, na którym naładujesz baterie i zadbasz o swoje ciało i umysł. Dowiesz się jakie są źródła życiowej energii i jak na co dzień skutecznie wspierać swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Poznasz proste narzędzia i techniki dodające energii i sprzyjające odnawianiu swoich zasobów. Spotkanie umili ziołowy napar i sesja aromaterapii. Potrzebuję na to spotkanie rzutnik bo zrobię prezentację

SPOTKANIE 2 Sztuka Dobrostanu – techniki uwalniania stresu i napięcia

Warsztat poświęcony technikom z zakresu redukcji stresu i napięcia, które wspierają przywrócenie równowagi psychofizycznej i wspomagają odporność psychiczną. Poznasz proste techniki i narzędzia bazujące na ruchu i oddechu uwalniające napięcia z ciała i umysłu oraz wyciszające układ nerwowy. Zadbasz tym samym o swoje samopoczucie i zdrowie. Spotkanie umili relaksujący napar ziołowy i sesja aromaterapii.

Sylwia Magdalena Buczak ze Sztuki Dobrostanu  – Trenerka dobrostanu, instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi, pilates core oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i Aromacoach. Prowadzi zajęcia i warsztaty z naturalnych sposobów przywracania równowagi psychofizycznej i osiągania dobrostanu. Wspiera w poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i arteterapii tworząc autorskie projekty. www.sztukadobrostanu.pl

 • 09.lut / 16:00-20:00 / Dzień pizzy
 • Wstęp wolny

Z pieczarkami, z oliwkami, carbonara, capriciosa, albo ta najbardziej kontrowersyjna… hawajska. O czym mówimy? Oczywiście o pizzy!
9 lutego to światowy dzień pizzy, z tej okazji zapraszamy was na wspólne przygotowywanie tego przepysznego, włoskiego dania. Zapewniamy składniki!

 • 10.lut / 12:00-15:00 / Wymiana puzzli
 • Wstęp wolny

Zdaniem wielu osób eksperckich w układaniu puzzli najprzyjemniejszy jest proces układania. Gdy obraz jest ułożony – tracimy zainteresowanie i szukamy nowego. A wy co robicie z puzzlami, gdy je ułożycie? W odpowiedzi na głosy zainteresowanych sąsiadka Karolina proponuje spotkanie z wymianą. Można przynieść swoje puzzle i wymienić na inne.

 • 16.lut / 18:00-19:30 / Żoliborzanie Piszą: #1 poezja
 • Wstęp wolny

Spotkanie z Sabiną Mazur “Żoliborzanie piszą”, to nowy cykl spotkań z osobami z naszej dzielnicy, które zajmują się pisarstwem, a szczególnie tymi stawiającymi pierwsze kroki. Każde spotkanie będzie dotyczyć innej formy literackiej. Rzopoczniemy poezją, w której świat wprowadzi nas autorka cyklu – poetka Sabina Mazur, która zadebiutowała tomikiem “Muzyka światła”. Dzięki niej przenieśmy się na chwilę do mikroświata poezji afirmującej życie. Zapraszamy!

 • 17.lut / 12:00-14:00 / Weekendowe dbanie o siebie z Ewą i Magdą
 • Wstęp wolny. Zapisy: Strefa zajęć 10 dni przed zajęciami

W dobie pośpiechu, ważnych spraw i terminów, każdy i każda z nas potrzebuje zatrzymać się i zadbać o swoje ciało i duszę. Raz w miesiącu zamieniamy CLŻ w magiczną przestrzeń, gdzie tworzymy naturalne świece i kosmetyki. Lutowy temat: świece sojowe i naturalne wcierki i szampony do włosów. Jest to wydarzenie sąsiedzkie, dlatego przynieś ze sobą coś na wspólny, warsztatowy stół. Informacje o potrzebnych produktach wysyłamy kilka dni przed zajęciami.

 • 24.lut 10:00-12:00 Sąsiedzkie Śniadanie
 • Wstęp Wolny

Na słodko? Na słono? Po włosku z kawą i lekkim ciastkiem, a może po angielsku ze smażonym jajkiem i boczkiem i english breakfast tea. Są rożne sposoby kulinarnego rozpoczęcia dnia. Chcemy się dowiedzieć jaki jest Twój! Spotykamy się w sąsiedzkim gronie. Wpadnij do nas z produktem lub daniem, które lubisz! To będzie Twój wkład w budowanie sąsiedzkich relacji. Na miejscu mamy świetnie wyposażoną kuchnię, z której będziemy wspólnie korzystać.

 • 27.lut / 15:00-17:00 / Dzień NGO i osób aktywistycznych – budujemy partnerstwo wokół CLŻ
 • Wstęp Wolny

Działasz lub chcesz działać na Żoliborzu? Zapraszamy Cię na spotkanie, które ma na celu zmapowanie osób, organizacji i instytucji działających w okolicy. Marzy nam się partnerstwo, w którym uda się rozmawiać o ważnych dla społeczności sprawach, wymieniać się przydatnymi kontaktami, informować nawzajem o swoich sukcesach, a w przyszłoszłości zrobić jeszcze więcej dla Żoliborza. Bo razem łatwiej!

 • 27.lut 18:00 / Słoneczna Italia oczami studenta. Żoliborzanie odkrywają świat
 • Wstęp wolny

ŻOLIBORZANIE ODKRYWAJĄ ŚWIAT to spotkania dedykowane miłośnikom wakacyjnych wojaży i globtroterom. Podczas każdego ze spotkań wybierzemy się w inny zakątek naszego kraju, kontynentu czy wypłyniemy na szerokie wody świata. Porozmawiamy o społeczeństwie, kulturze, zabytkach, kuchni oraz ciekawostkach dotyczących omawianych miejsc. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z ciekawych wypraw, napisz do nas, a my zorganizujemy Twoją prelekcję.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 4 km/h