Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 19:37
Reklama

17. edycja Nagrody Literackiej Warszawy.

Każdy może zgłosić ulubione, wydane w 2023 roku książki i to aż w pięciu kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej, komiks i powieść graficzna.

W tym artykule przeczytasz o:

  • 17 edycji Nagrody Literackiej Warszawy
  • jak zgłaszać książki do nagrody
  • tegorocznym składzie jury

Wiem, że warszawianki i warszawiacy kochają czytać, z czego bardzo się cieszę i zachęcam Państwa nie tylko do rozwijania tej pasji, ale także do zgłaszania swoich ulubionych pozycji z minionego roku do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy – powiedziała zastępczyni prezydenta Aldona Machnowska-Góra.

Publikacje, spośród których jury wybiera nominacje, a później laureatki i laureatów, mogą zgłaszać czytelniczki i czytelnicy, przedstawiciele wydawnictw, księgarń i bibliotek. Służy do tego specjalny formularz na stronie nagrody. Zgłoszenia można będzie przesyłać do końca stycznia. 

Nagroda Literacka Warszawy jest przyznawana w kategoriach: proza, poezja, literatura dziecięca, książka o tematyce warszawskiej oraz komiks i powieść graficzna. Jury konkursu decyduje również o tym, do kogo trafi tytuł warszawskiego twórcy lub warszawskiej twórczyni przyznawany za całokształt twórczości.

Jury Nagrody Literackiej pracuje w składzie: Justyna Sobolewska (przewodnicząca), Maciej Jakubowiak (sekretarz), Jarosław Klejnocki, Anna Kramek-Klicka, Piotr Sadzik, Agnieszka Sowińska i Karolina Szymaniak.  

Warszawa jest organizatorem konkursu i fundatorem nagród pieniężnych. Nagrodę Literacką wspierają portale czytelnicze Lubimyczytać.pl i Booklips.pl (patroni medialni) oraz internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com, który ponownie został partnerem projektu.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 21°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h