Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 07:12

Wybierz to, co najlepsze w Warszawie

W plebiscycie "Najlepsze w Warszawie" mieszkańcy stolicy mogą wybrać swoją ulubioną kawiarnię, restaurację, sport, kulturę, rozrywkę, zdjęcie, inicjatywę, wydarzenie, dzielnicę oraz warszawiaka roku.
Wybierz to, co najlepsze w Warszawie

Źródło: UM Warszawa

W tym artykule przeczytasz o:

  • Ósmej edycji plebiscytu Najlepsze w Warszawie
  • Jak zgłaszać nominacje?
  • Jak i do kiedy głosować?

„Najlepsze w Warszawie”, czyli Warszawiaki to plebiscyt, który odbywa się co roku pod patronatem prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Powstał w 2014 roku i ma na celu docenienie tego, co w stolicy najlepsze. Wybór należy do mieszkańców miasta, którzy zarówno mogą zgłaszać swoje propozycje, jak i wybrać zwycięzców w finałowym głosowaniu. W tegorocznej edycji plebiscytu Warszawiaków nowością jest kategoria: „Warszawa w sieci”, poświęcona internetowym twórcom, którzy szerzą wiedzę o stolicy w mediach społecznościowych.

W ósmej edycji plebiscytu umieściliśmy kategorię „Warszawa w sieci”, która doceni internetowych twórców propagujących wiedzę o stolicy w najróżniejszych mediach społecznościowych. Jest ich coraz więcej, mają ogromną liczbę obserwatorów i wykonują kapitalną robotę dla naszego miasta! Nie można o nich zapominać – podkreśla Bartosz Kańtoch, pomysłodawca wydarzenia.

Nominacje we wszystkich kategoriach zostaną ogłoszone 5 lutego 2024 roku i znajdzie się w nich łącznie 118 finalistów, po 10 w 10 kategoriach oraz 18 dzielnic Warszawy. Tego dnia rozpocznie się też głosowanie finałowe, które potrwa do 29 lutego. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się na początku marca. Na laureatów czekają nagrody zaprojektowane przez wybitnego artystę-grafika Andrzeja Pągowskiego.

Każdy warszawiak może zaproponować swoje nominacje na stronie www.warszawiaki.pl i to właśnie na ich podstawie ogłoszeni zostaną finaliści. Szczegóły oraz cały przebieg wydarzenia można śledzić na stronie plebiscytu oraz w mediach społecznościowych Warszawiaków: Facebook, Instagram, YouTube i TikTok.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 2 km/h