Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 07:48

Nowy rok - nowe pomysły w Żoliborskim Domu Kultury

Żoliborski Dom kultury wspólnie w mieszkańcami zaplanował działania w Centrum Lokalnym Żoliborz. Zmienił też znak system identyfikacji wizualnej.
Nowy rok - nowe pomysły w Żoliborskim Domu Kultury

Źródło: ŻDK

W tym artykule przeczytasz o:

  • Nowych pomysłach na funkcjonowanie centrum Lokalnego Żoliborz
  • Nowym systemie identyfikacji wizualnej Żoliborskiego Domu Kultury

Żoliborski Dom Kultury rozpoczął 2024 rok pod hasłem "Nowy rok - nowi my". We wtorek 2 stycznia wspólnie z mieszkańcami planowane były nowe działania w w Centrum Lokalnym Żoliborz. Wśród pomysłów, które znalazły poparcie znalazły się między innymi: rozwój ogrodu sąsiedzkiego,spacery wokół historii, architektury, przyrody, sąsiedzkie pikniki, wspólne gotowanie, warsztaty rozwojowe dla kobiet, wymianki przedmiotów i umiejętności, kluby dyskusyjne wokół książek i filmów, warsztaty rękodzielnicze. Wygląda na to, że będzie się w CLŻ w ym roku sporo działo!

W Nowym Roku Żoliborski Dom Kultury zmienił też znaki graficzne identyfikacji wizualnej. Świeżo zaprezentowany znak ŻDK, skomponowany z sygnetu i logotypu, używa podstawowych figur geometrycznych - koła, prostokąta i trójkąta - by stworzyć literę "ż" nawiązującą do nazwy tnaszej ukochanej dzielnicy. 

Forma sygnetu czerpie z przedwojennej modernistycznej architektury i urbanistyki Żoliborza, opierając się na osi, co subtelnie podkreśla związek z historycznym dziedzictwem. W koncu sąsiedztwo zobowiązuje. Wszak siedziba Żoliborskiego Domu Kultury mieści się obok Al. Wojska Polskiego, osi łączącej Cytadelę, plac Inwalidów i plac Grunwaldzki. To miejsce, gdzie modernizm międzywojenny przechodzi w powojenny, by w końcu ustąpić miejsca nowoczesnym osiedlom mieszkaniowym.

Projekt graficzny znaku to dzieło jednej z mieszkanek Żoliborza - Natalii Błędowskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady deszczu

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 4 km/h