Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 05:19
Reklama

Mieszkańcy zdesperowani. Linia autobusowa 221 z ciągłymi utrudnieniami

Aktualnie trwa remont ul. Przasnyskiej, w wyniku czego linia autobusowa 221 jeździ na skróconej trasie. Niemniej jeszcze przed rozpoczęciem remontu ul. Przasnyskiej mieszkańcy skarżyli się na 20 minutowe spóźnienia linii 221.
Mieszkańcy zdesperowani. Linia autobusowa 221 z ciągłymi utrudnieniami

Autor: Gazeta Żoliborza

Linia 221 spóźniała się po 20 minut, mieszkańcy załamywali ręce 


Jak napisała jeszcze na początku listopada pani Marta na grupie „Żoliborz – Platforma Sąsiedzka” na portalu społecznościowym Facebook o linii 221 dowożącej zachodni Żoliborz do metra, mikrotrasa, ma 8 przystanków, teoretycznie jeździ co 10 minut, a potrafi spóźnić się 18 minut (stoję na przystanku, właśnie leci dziewiętnasta minuta). „Gdzie to można zgłosić? Co stoi za takimi opóźnieniami? Może zbiorowa skarga coś wskóra?” – dodała zaniepokojona sytuacją pasażerka. 
Nasza Gazeta postanowiła zainteresować się tym tematem i wystosowała pismo do rzecznika Zarządu Transportu Miejskiego dnia 9 listopada 2023 r. W międzyczasie doszło do zmiany trasy linii 221 w związku z przebudową skrzyżowania ulic Rydygiera i Przasnyskiej, która nastąpiła z dniem 15 listopada. 


Sprawa opóźnień stanęła w martwym punkcie. Rzecznik ZTM odpowiedział po ponad miesiącu


Nasza redakcja była zmuszona czekać na odpowiedź z ZTM ponad miesiąc. Mimo przypomnienia się o udzielenie odpowiedzi, trasa zdążyła zostać zmieniona, a dnia 29 listopada złożyliśmy skargę na rzecznika. Zarząd Transportu Miejskiego skargę uznał za zasadną, a w dniu 12 grudnia rzecznik odpisał na naszą interwencję. 
Jak poinformował rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert, początkowo zwłoka w odpowiedzi wynikała z trwających uzgodnień i analiz związanych z przygotowaniami dzielnicy do kolejnego etapu przebudowy ulicy Przasnyskiej (co miało wiązać się ze zmianami w kursowaniu autobusów) – oczekiwałem na ostateczny kształt tras objazdowych, tak aby przekazana przeze mnie informacja była jak najbardziej aktualna. Mimo to, w odpowiedzi tej nadal nie było odniesienia się do kwestii dużych opóźnień jakie miały miejsce jeszcze przed 15 listopada. W związku z czym odpisaliśmy, że wciąż nie mamy merytorycznej odpowiedzi na zadane pytania. 
Nazajutrz rzecznik odniósł się do aktualnej sytuacji linii 221, która kursuje na odcinku Dw. Gdański (Rydygiera) – Pl. Grunwaldzki. „Paradoksalnie, po wprowadzeniu trasy zmienionej z powodu przebudowy ulicy Przasnyskiej (rondo Przasnyska /Rydygiera) krótszej niż stała trasa, autobusy nie notują poważnych opóźnień - zdarzają się opóźnienia 3-4 min wynikające przede wszystkim z przejazdu przez pl. Grunwaldzki. Zakładamy, że po przywróceniu normalnej trasy, ale już po przebudowanym skrzyżowaniu, warunki ruchowe się poprawią i autobusy będą się poruszały sprawniej. Możliwe są także korekty rozkładu że względu na zmiany czasów przejazdów między przystankami (jeżeli takie nastąpią)” – wyjaśnił rzecznik. 


Czy po przywróceniu normalnej trasy linii 221 autobusy zaczną kursować punktualnie?


Zarząd Transportu Miejskiego zakłada, że warunki na trasie poprawią się. Nasza redakcja będzie trzymać Zarząd za słowo. Sprawę będziemy monitować na bieżąco. 
Przypomnijmy, że aktualnie linia 221 jeździ na trasie: Dworzec Gdański (Rydygiera) ul. Ks. Indrzejczyka – ul. Rydygiera – ul. Matysiakówny – pl. Grunwaldzki. Wcześniej linia ta kurowała na trasie Dworzec Gdański (Rydygiera) ul. Ks. Indrzejczyka – ul. Rydygiera – ul. Przasnyska – ul. Duchnicka – ul. Powązkowska (powrót: ul. Krasińskiego – ul. Przasnyska – ul. Rydygiera). 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ