Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 02:38
Reklama

W końcu wiemy, co z Prochownią!

Dyrektorka Żoliborskiego Domu Kultury, Iwona Dolecka oficjalnie ogłosiła zwycięzcę konkurs na dzierżawę Prochowni Żoliborz. Czynsz miesięczny wyniesie 10 000 złotych.
W końcu wiemy, co z Prochownią!

Źródło: MJN Żoliborz

Zwyciężczynią konkursu została Marianna Zjawińska. Decyzja komisji wydaje się być sygnałem, że kwestia Prochowni schodzi z priorytetowej listy spraw na Żoliborzu. 

Jak czytamy na stronie Żoliborskiego Domu Kultury 

"Dyrektorka Żoliborskiego Domu Kultury informuje, że w wyniku przeprowadzonego konkursu ofert na wydzierżawienie na okres do 3 lat nieruchomości o pow. 150 m2, położonej w Warszawie, w Dzielnicy Żoliborz, przy ul. Krasińskiego 15, zabudowanej obiektem Prochowni Północnej w Parku Żeromskiego, z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomicznej (mała gastronomia) wybrana została oferta nr 4 złożona przez Panią Mariannę Zjawińską."

Prochownia - o co tu chodziło?

Po kilku latach niepewności i kontrowersji dotyczących zarządzania Prochownią Żoliborz, Żoliborski Dom Kultury ogłosił konkurs na wydzierżawienie Prochowni Północnej na okres 3 lat. Zainteresowanie mieszkańców było widoczne, zwłaszcza po protestach przeciwko decyzjom dotyczącym tego miejsca. Informator konkursowy wykluczał jednak możliwość organizowania większych wydarzeń kulturalnych czy letniego kina plenerowego na terenie ogródka gastronomicznego o powierzchni 250 m2. Prochownia Północna, po zakończeniu umowy z poprzednią dzierżawczynią Marianną Zjawińską, była wcześniej w zarządzie Zarządu Mienia Miasta, a następnie pod administracją Żoliborskiego Domu Kultury. Konkurs trwał do 30 listopada, a wyniki zostały ogłoszone dziś.

Przeczytaj również: Historia I kolonii WSM-ŻC na przestrzeni blisko 100 lat

Kamień węgielny pod budowę pierwszej w WSM kolonii mieszkaniowej położono 12 grudnia 1925 r. Akt erekcyjny zaczyna się cytatem z Mickiewicza: „Wyzwolenie robotników może być dziełem samych robotników"

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Żól 05.12.2023 17:32
Może dałoby się poprosić Dyrektorkę o komentarz w kwestii: - dlaczego jedynym kryterium był czynsz? - dlaczego wykluczono możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych? Czy Dom Kultury nie chciał mieć wpływu na jakość oferty? A może wykluczeniem chcieli wręcz pozbyć się konkurencji?

Ja 05.12.2023 19:22
Dobry pomysł

Czytelnik 05.12.2023 15:31
Niestety z tego artykułu niewiele można się dowiedzieć. Autorka nie wyjaśniła nam czy to będzie ta sama najemczyni co podczas funkcjonowania "starej" Prochowni, Nowej Prochowni, czy ktoś jeszcze inny.

Czytelnik 05.12.2023 15:33
Pardon, można się dowiedzieć. :)

PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h