Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 lutego 2024 01:35
Reklama

Od dzisiaj można się poślizgać!

Zima zagościła w Warszawie, a wraz z nią liczne atrakcje dla mieszkańców. Już dziś ruszają pierwsze stołeczne lodowiska na Moczydle i na Stegnach, przygotowane przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa". Kolejne lodowiska pojawią się również pod Pałacem Kultury i Nauki oraz na Rynku Starego Miasta.
Od dzisiaj można się poślizgać!

Źródło: um.warszawa.pl

Oprócz łyżew, Górka Szczęśliwicka otwiera swe podwoje dla miłośników nart i snowboardu. Sezon już trwa, a naśnieżanie stoku rozpocznie się, gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą.

Dla najmłodszych przygotowano Łyżwiarskie Czwartki w Ośrodku Stegny. To bezpłatna rywalizacja, która odbędzie się w kilku edycjach do lutego 2024 r. Rywalizacja obejmie różne dystanse, a dla najszybszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody.

Dodatkowo, Stołeczne Centrum Sportu oferuje zimowe półkolonie dla dzieci w styczniu 2024 r. z różnorodnymi zajęciami, takimi jak nauka jazdy na nartach na Górce Szczęśliwickiej czy jazda na łyżwach.

Na fanów biegania czeka druga edycja Biegu z Mikołajem w Lesie Kabackim 9 grudnia. Miejsca na udział w biegu są już zarezerwowane, ale kibicowanie i udział w warsztatach edukacyjnych dla najmłodszych są nadal możliwe.

Łyżwy na Żoliborzu

A gdzie będzie się można poślizgać w naszej dzielnicy? Jak co roku, na swoje lodowisko zaprasza OSiR Żoliborz przy Potockiej 1. Na jego otwarcie będziemy jednak musieli poczekać do 10 - go grudnia. Lodowisko czynne będzie codziennie od 8:00 do 22:00, z przerwami technicznymi w następujących godzinach:

  • od poniedziałku do piątku: 15:00 - 16:00
  •  soboty i niedziele: 13:00 - 14:00 oraz 17:00 - 18:00
    Dodatkowe krótkie przerwy techniczne mogą wystąpić zależnie od warunków atmosferycznych i stanu tafli lodu.  

Godziny tak zwanego wyciszenia, dedykowane osobom w spektrum autyzmu:

  • od poniedziałku do piątku: 12:00 – 15:00,
  • w soboty i niedziele: 08:00 – 10:00.
    W czasie tych godzin muzyka jest wyłączona lub nadawana ciszej, a także redukowane jest oświetlenie, aby stworzyć spokojne środowisko.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 10°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 15 km/h