Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 22:48

Żoliborzanie mają nowy skatepark

W żoliborskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Potockiej 1 zainaugurowano nowy skatepark, wyposażony w nowoczesne przeszkody, dzięki projektowi zrealizowanemu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023. Przeszkody, zgodnie z propozycją zgłoszoną przez inicjatorów, obejmują m.in. podwójny funbox, grindbox z granitowym blatem, grindbox z pochyłym podjazdem, piramidę z murkiem pochyłym w obie strony oraz nowy quaterpipe.
Żoliborzanie mają nowy skatepark

Źródło: OSiR Żoliborz

Realizacja projektu, na który zagłosowało 840 mieszkańców Żoliborza, jest zgodna z programem rozwoju aktywności fizycznej do 2025 roku, promującym nowe dyscypliny olimpijskie, w tym deskorolkę. Autorzy projektu podkreślają, że kompleks na ul. Potockiej przyciąga różne grupy wiekowe, wspierając aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

W niedzielę, 26 listopada, odbędzie się otwarcie skateparku, połączone z piknikiem i zawodami "PotockaLife Contest vol. 3". Zapisy na zawody będą przyjmowane od godz. 11:00, a eliminacje rozpoczną się o godz. 12:00. Sędziować będą doświadczeni zawodnicy: Tomek Ziółkowski, Marcin Junior Pawuniak i Krzysztof Godek. Dla najlepszych przewidziane są nagrody, a wszyscy uczestnicy mogą liczyć na darmową pizzę.

Ze względu na zbliżający się koniec listopada, zawody sportowe stanowią jednocześnie inauguracyjne i zamykające sezon działania skateparku, który, ze względu na obniżające się temperatury, planuje przekształcenie w lodowisko. Koszt całego projektu wyniósł niespełna 221 tys. zł, z czego niewykorzystana część środków z budżetu obywatelskiego zostanie przeznaczona na zakup kolejnych przeszkód pod koniec 2023 roku.

Przeczytaj również: W piątek ruszają jarmarki świąteczne

W piątek, 24 listopada, oficjalnie rozpoczyna się sezon świątecznych jarmarków w Warszawie! Główny Jarmark Bożonarodzeniowy zlokalizowany na międzymurzu przy ul. Podwale, od Kolumny Zygmunta do Wąskiego Dunaju, otwiera swoje stragany, oferując mieszkańcom i turystom bogactwo rękodzieła, produktów artystycznych oraz smakowitych przysmaków. 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 26 km/h