Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 19 czerwca 2024 11:35

W piątek ruszają jarmarki świąteczne

W piątek, 24 listopada, oficjalnie rozpoczyna się sezon świątecznych jarmarków w Warszawie! Główny Jarmark Bożonarodzeniowy zlokalizowany na międzymurzu przy ul. Podwale, od Kolumny Zygmunta do Wąskiego Dunaju, otwiera swoje stragany, oferując mieszkańcom i turystom bogactwo rękodzieła, produktów artystycznych oraz smakowitych przysmaków. Jarmark potrwa aż do 7 stycznia 2024 roku, zapewniając długotrwałe doznania świąteczne.
W piątek ruszają jarmarki świąteczne

Źródło: canva.com

Na głównym jarmarku, oprócz tradycyjnych zakupów, odwiedzający będą mogli podziwiać pokazy kowalstwa oraz korzystać z koncertów kolęd na saksofonie. Dzieci z pewnością ucieszą się na widok Mikołaja, który w weekendy rozpoczyna dyżur o południu, a w dni powszednie po 16:00.

Godziny otwarcia jarmarku to od niedzieli do czwartku w godzinach 11:00–20:00, w piątki i soboty od 11:00 do 21:30, a 25 i 26 grudnia od 11:00 do 21:30.

Oprócz głównego jarmarku, liczne mniejsze jarmarki i bazary świąteczne są zaplanowane w różnych dzielnicach Warszawy, aby dostarczyć lokalnym społecznościom świątecznej atmosfery i możliwości zakupów.

Na Żoliborzu, 2 grudnia odbędzie się Świąteczny Żoli Bazar w Forcie Sokolnickiego, natomiast w Rembertowie 2 grudnia odbędzie się impreza świąteczna – Rembertowska Choinka. W Wesołej 9 grudnia przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła odbędzie się piknik z występami artystycznymi, a na Bemowie 16 grudnia finał akcji "Choinka pod choinkę" z gwiazdkowymi warsztatami i jarmarkiem rękodzieła przed Urzędem Dzielnicy Bemowo. Dodatkowo, w dniach 16-17 grudnia na Plaży Wilanów odbędzie się weekendowy jarmark.

Tradycja bożonarodzeniowych jarmarków, przywędrowała do Polski z Niemiec w XIX wieku. Warszawiacy już wtedy cieszyli się z różnorodności oferowanych produktów, a bazary dobroczynne stanowiły ważny element pomocy dla ubogich rodzin.

Przeczytaj również: Weekend na Żoliborzu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 27°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 20 km/h