Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 23:09
Reklama

Bardzo nietypowa kradzież

Najczęstszymi przestępstwami na Bielanach były zazwyczaj kradzieże rowerów oraz handel narkotykami. Teraz jednak złodzieje postanowili... nie uwierzycie!

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20 lat zostało zatrzymanych przez policję pod zarzutem dokonywania włamań do automatów z kulkami. Policjantka Elwira Kozłowska z bielańskiej komendy poinformowała, że podejrzani usłyszeli zarzuty w tej sprawie i są zagrożeni karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Według relacji policji, młodzi mężczyźni przez ostatnie dwa tygodnie wielokrotnie pojawili się w galerii handlowej na Bielanach.

"19-latek i 20-latek czekali na odpowiedni moment, a gdy w pobliżu nie było klientów ani ochrony, włamywali się do automatów z kulkami. Ich celem nie były jednak kulki, lecz kasetka z monetami. Dwaj koledzy dokonali włamań do automatów aż trzy razy, a straty oszacowano na kwotę prawie 3,5 tys. złotych" - podkreśliła podinspektor Kozłowska.

Chłopcy mieli opracowany sposób kradzieży, polegający zarówno na posługiwaniu się siłą, jak i naciskaniu odpowiednich przycisków, powiedzieli jednak, że każda maszyna jest inna i wymaga innej techniki. W chwili zatrzymania byli trzeźwi. Tłumaczyli się, że skradzione pieniądze przeznaczyli na jedzenie. 

Podczas ich kolejnej wizyty w galerii zostali zatrzymani przez policję. Miało to miejsce 3 dni po poprzednim włamaniu. Prawdopodobnie robili rozeznanie, nie zdążyli jeszcze przywłaszczyć żadnych "fantów".

19-latek i 20-latek zostali osadzeni w policyjnym areszcie i usłyszeli trzy zarzuty za kradzież z włamaniem, co może skutkować karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: Nowa inicjatywa Muzeum Warszawy

Muzeum Warszawy zachęca wszystkich, szczególnie pasjonatów historii i dawnej fotografii, do udziału w identyfikacji archiwalnych zdjęć ze swoich zbiorów. Zdjęcia zostały zdigitalizowane, ale nie jest znane ich dokładna zawartość.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h