Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 22:46

Sady Żoliborskie sadzą krokusy

Stowarzyszenie Żoliborz Przyszłości oraz lokalna grupa Owocowe Sady Żoliborskie serdecznie zapraszają mieszkańców do wspólnej inicjatywy.
Sady Żoliborskie sadzą krokusy

Autor: Dariusz Rutkowski

Źródło: Owocowe Sady Żoliborskie.

Celem jest zebranie co najmniej 1 203,65 zł, aby zakupić minimum 2 000 cebulek krokusów, które wiosną rozkwitną, tworząc piękny dywan i napis "SADY" w parku Sady Żoliborskie!

Zakup cebulek krokusów o trzech różnych kolorach (żółty, fiolet x 2 i biały) w ilości 500 sztuk wynosi 1 348,65 zł. Po uwzględnieniu oszczędności w wysokości 145 zł, co stanowi nadpłatę ze zbiórki z 2022 roku, pozostaje stowarzyszeniu kwota 1 203,65 zł. Warto zaznaczyć, że przy takiej kwocie zakup cebulek będzie objęty darmową dostawą.

Ta opcja zakupu cebulek krokusów w hurcie jest optymalna zarówno pod względem ceny, jak i efektu wizualnego. Stowarzyszenie stawia na odmiany o większych kwiatach, które choć droższe na początku, w efekcie okazują się znacznie bardziej opłacalne (inicjatorzy zdali sobie z tego sprawę na podstawie doświadczeń ze zbioru w 2022/23, gdzie część inwestycji okazała się nieefektywna).

Mimo że ceny wzrosły od poprzedniego roku, to stowarzyszenie ma już narzędzia do sadzenia dzięki zrzutce z 2022 roku.

Warto wspomnieć, że ilość zakupionych cebulek będzie zależała od kwoty, którą uda nam się teraz zebrać w naszej lokalnej społeczności.

Wspólne sadzenie krokusów odbędzie się 12-go i 19-go listopada w parku Sady Żoliborskie.

Przeczytaj również: Co ze straszącym pawilonem dawnego Ital-Motu przy pl. Grunwaldzkim?

Przed wojną plac Grunwaldzki miał być pięknym reprezentacyjnym placem wieńczącym Aleję Wojska Polskiego. Dziś to jeden wielki węzeł komunikacyjny wraz ze straszącym pustym pawilonem na samym środku. Wciąż nie wiadomo, kiedy zniknie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 26 km/h