Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 22:07

Kierowco! Sprawdź, do kiedy możesz parkować

Mija kolejny rok obowiązywania SPPN na Żoliborzu. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze przypomina o konieczności przedłużenia abonamentu.
Kierowco! Sprawdź, do kiedy możesz parkować

Źródło: Miasto Jest Nasze - Żoliborz

Kolejny rok obowiązywania Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Żoliborzu zbliża się ku końcowi. Przypominamy mieszkańcom, że warto sprawdzić ważność swojego abonamentu na wklejonej za szybę kartce z wykazem parkomatów. Zazwyczaj termin ważności abonamentu to połowa listopada.

Jeśli Twoje uprawnienia do parkowania w strefie wygasają wkrótce, zachęcamy do podjęcia kroków w celu przedłużenia abonamentu. Aby to zrobić, będziesz potrzebować swojego dowodu rejestracyjnego oraz zeznania podatkowego PIT za rok 2022 rozliczonego w Warszawie.

Przedłużenie abonamentu można uzyskać na kilka sposobów:

W punktach obsługi klienta Zarządu Dróg Miejskich (najbliższy czynny punkt to Metro Dworzec Gdański).

Za pośrednictwem platformy internetowej Abonamenty SPPN – ZDM Warszawa (znajdziesz link w komentarzach). Tam będziesz mógł wybrać odpowiednią opcję, czyli abonament rejonowy lub obszarowy, i wypełnić wniosek, dołączając skany wymaganych dokumentów.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez ZDM, otrzymasz maila z informacją o konieczności dokonania opłaty. Po uregulowaniu opłaty otrzymasz kolejny mail z załącznikiem, który będzie zawierał Twój abonament mieszkańca wraz z wykazem parkomatów.

Przeczytaj również: Mieszkańcy przeciwko Lex Developer

Nowa inwestycja miałaby zastąpić budynek z końca lat 70. firmy Elektrim Megadex S.A. Inwestorem miałaby być firma YAREAL Polska proponując w tym miejscu 7-piętrowy budynek na planie litery L z ok. 80 lokalami mieszkalnymi i lokalami użytkowymi na parterze. Teren działki miałby być - jak twierdzi developer - domknięty pierzeją nawiązując w ten sposób do charakteru zabudowy Żoliborza Historycznego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15 km/h