Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 13:08
Reklama

Dorota Łoboda w Sejmie. Kto ją zastąpi?

Dorota Łoboda została wybrana posłanką na Sejm RP. Oznacza to, że zrezygnuje z mandatu radnej miejskiej, kolejna w kolejce do zajęcia jej miejsca jest... Renata Kozłowska, obecna zastępczyni burmistrza Żoliborza

Dorota Łoboda kandydowała do parlamentu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W udzielonym nam wywiadzie deklarowała, że chce walczyć o poprawę jakości polskiej edukacji i uwolnienie jej od ideologii. Jej celem była utrzymanie edukacji w centrum zainteresowania i nie dopuszczenie do jej zepchnięcia na drugi plan. 

W trakcie kampanii Dorota Łoboda skupiała się na kontaktach z rodzicami dzieci szkolnych oraz nauczycielami, którzy stanowią ważną część jej elektoratu. Jej program obejmował konkretne działania na rzecz poprawy edukacji, w tym redukcję prac domowych, wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej, a także wycofanie religii z głównego planu zajęć lekcyjnych. Jej priorytetem było także podniesienie wynagrodzeń nauczycieli i stworzenie warunków do likwidacji prac domowych w szkołach. Dorota Łoboda podkreślała, że chce pracować na rzecz uczniów, rodziców i nauczycieli oraz stawia na autonomię szkół. Po wygranych wyborach, jako deputowana do Sejmu, zamierzała wprowadzić konkretne zmiany w polskim systemie edukacji.

Dorota Łoboda posłanką na Sejm

Dotychczasowa radna zyskała 10 510 głosów. 

Zwróciliśmy się do rzeczniczki Urzędu Dzielnicy Żoliborz z zapytaniem, czy obecna zastępczyni burmistrza dzielnicy, Renata Kozłowska, jako kolejna na liście do rady miasta zamierza przyjąć mandat radnej i zastąpić Dorotę Łobodę, a tym samym zrezygnować z dotychczasowej funkcji.

W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że takich informacji póki co nie ma, gdyż jest to indywidualna decyzja obecnej zastępczyni burmistrza. 

Urząd nie wpływa i nie ingeruje w indywidualne decyzje zawodowe osób powołanych do pełnienia funkcji burmistrza oraz jego zastępców, ani innych urzędników..

- czytamy w odpowiedzi.

Czy obecna zastępczyni burmistrza zdecyduje się zmienić ścieżkę zawodową i zająć się działalnością w Radzie Miasta? Z naszych informacji wynika, że zastępczyni burmistrza nie zdecyduje się na taki krok i pozostanie na swoim stanowisku do końca kadencji.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h