Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 22:19

„Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". Policja aresztowała 72-latka, który groził prezydentowi przez telefon

Policja zatrzymała 72-letniego mężczyznę, który dzisiaj po południu zadzwonił do Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie na Bielanach i groził prezydentowi, Andrzejowi Dudzie: „Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". Mundurowi szybko ustalili, skąd wykonano połączenie i zatrzymali mężczyznę w jego mieszkaniu. Jeszcze dzisiaj trafi do aresztu. Sprawie przyjrzy się prokuratura.

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, w Warszawie ogłoszono trzydniową żałobę narodową. - Bardzo proszę, by był to czas zadumy i refleksji - podkreślił Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy. Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza.

Mieszkańcy Warszawy żegnają tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska podczas marszu milczenia na Placu Defilad.

Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu po ciosach zadanych przez Stefana W., który wbiegł na scenę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zaatakował Pawła Adamowicza nożem. Zadał mu kilkanaście ciosów 14,5-centymetrowym narzędziem. Całe zajście trwało ledwie 90 sekund. Napastnik nie próbował uciekać, obecnie przebywa w areszcie, nie przyznaje się do popełnienia zabójstwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 22°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 15 km/h