Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 03:52
Reklama

Kino Elektronik obchodzi stulecie Warner Bros

W tym roku jedna z najbardziej wpływowych wytwórni filmowych - Warner Bros - obchodzi swoje stulecie istnienia. Z tej okazji, Kino Elektronik przygotowuje serię wyjątkowych projekcji kultowych filmów, a jednym z klasyków, który zostanie zaprezentowany w ramach tego cyklu, jest niezapomniane arcydzieło "Chłopcy z ferajny" w reżyserii Martina Scorsese.

Po przeczytaniu tego artykułu:

  • dowiesz się, kiedy odbędzie się pokaz filmu "Chłopcy z ferajny",
  • poznasz kilka faktów o tym filmie.

Projekcja filmu odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia, o godzinie 18:00. To prawdziwa gratka dla miłośników kina gangsterskiego, ponieważ "Chłopcy z ferajny" to nie tylko wybitna produkcja, ale również prawdziwa perełka w historii kina.

Gwiazdorska obsada i znakomity reżyser

Film, który na stałe wpisał się w kanon kultowych dzieł, został stworzony przez wybitnego reżysera Martina Scorsese i gwiazdorską obsadę, w tym takie znakomitości jak Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco i Paul Sorvino. To właśnie dzięki ich talentowi i zaangażowaniu "Chłopcy z ferajny" stali się filmem, który na zawsze pozostanie w pamięci widzów.

Opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach życia amerykańskiego gangstera Henry'ego Hilla, który po aresztowaniu stał się informatorem FBI, jest pełna napięcia, emocji i niezapomnianych momentów. Ray Liotta, wcielając się w rolę Hilla, pracował nad swoją postacią, słuchając autentycznych nagrań rozmów FBI z gangsterem. To zaowocowało wspaniałym i autentycznym portretem postaci.

Nie mniej imponujący był wkład Roberta De Niro, który wcielił się w postać Jimmy'ego Burke'a, kolegi Hilla. Aktor nie szczędził wysiłku, aby oddać charakter postaci - regularnie dzwonił do samego Hilla, zadając pytania dotyczące nawyków i zachowań Burke'a, aby odtworzyć postać jak najwierniej.

Film wielokrotnie nagradzany

"Chłopcy z ferajny" zadebiutowali na międzynarodowej scenie filmowej na 47. MFF w Wenecji, gdzie Marti Scorsese otrzymał Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię. Film ten był również nominowany do aż sześciu Oscarów, w tym dla najlepszego filmu i reżysera, a Joe Pesci zdobył prestiżową nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego.

To wydarzenie w Kinie Elektronik to doskonała okazja, aby oddać hołd nie tylko temu wybitnemu filmowi, ale także uczcić setną rocznicę istnienia Warner Bros. Niezwykła okazja, by przenieść się w świat gangsterskich intryg i emocji, jakie oferuje "Chłopcy z ferajny", już 12 sierpnia o 18:00. Nie przegapcie tej niepowtarzalnej szansy na wielkie kino!

Przeczytaj również: Ekshibicjonista na Żoliborzu. Zachowajcie czujność!

“Policja olewa temat od dwóch lat” – komentuje jeden z mieszkańców.

kinoelektronik
kinoelektronik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 19 km/h